Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Milletvekili Vahit Kayırıcı, ilçe kongresindeki sözler nedeniyle kendisine yüklenen CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız’a sert bir cevap verdi.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu üzerinden Tahtasız’a yüklenen Vahit Kayrıcı, “Eğer bir kelime söyle Tahtasız, yemin ediyorum halkı toplayacağım onların önünde teşekkür edeceğim” dedi.

Çorum siyasetinde, Cumhur İttifakı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasındaki gerilim artıyor.

NE OLMUŞTU?

Anar, “CHP’nin İktidar Yolculuğuna Omuz Vermek İçin Tekrar Adayım” Anar, “CHP’nin İktidar Yolculuğuna Omuz Vermek İçin Tekrar Adayım”

Hatırlanacağı üzere CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Vahit Kayrıcı’nın genel seçimlerde şer odaklarının karşılarına FETÖ’cüler ile PKK’lıları çıkarttığına yönelik söylemlerine tepki göstermişti. Tahtasız, “Oslo’ya, Kandil’e heyet gönderilirken kenarda sessiz kalıp izlemedik. 2018 seçimlerinde terörist başı Öcalan’ın mektubu meydanlarda okunurken, bu mektubu okutanlarla ortaklık yapmadık” ifadelerini kullanmıştı.

Vahit Kayrıcı, Tahtasız’ın bu sözlerine sessiz kalmış, kendisi yerine cevabı MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak yapmıştı.

Aradan geçen yaklaşık 20 günün ardından MHP Milletvekili Vahit Kayrıcı, CHP’li Mehmet Tahtasız’ın sözlerine partisinin İl Kongresinde cevap verdi.

“YEMİN EDİYORUM HALKI TOPLAYACAĞIM, ONLARIN ÖNÜNDE TEŞEKKÜR EDECEĞİM”

Tahtasız’a CHP’li Sezgin Tanrıkulu üzerinden yüklenen Vahit Kayrıcı, “Geçen merkez ilçede bir konuşma yaptım, arkasında bir iki sazan atlamış, onlara da cevap vereceğim. Özellikle bir daha anlatacağım. Anlayana bir kere anlatılır. Çocuksa iki, üç kere anlatılır.  Yaşadığımız sıkıntıları gören emperyalist güçler şimdi yaparız diye hareket geçtiler. Ne kadar şer varsa, başta CHP olmak üzere, Millet İttifakı diye Zillet İttifakı olarak karşımıza çıkardılar. Sezgin Tanrıkulu diye bir haysiyetsiz çıkmış askerimize hakaret ediyor. Mehmet Tahtasız, gerçekten vatanını seviyorsa Sezgin Tanrıkulu’na iyi ya da kötü bir kelime et. Bak seni parçalıyorlar mı parçalamıyorlar mı? Genel başkanın dahil bir kelime konuşsun. Konuşamazsınız. O kaynaktan beslenmeye çalışıyorsunuz. Eğer bir kelime ederse gidip teşekkür edeceğim. Edemezse bir daha konuşma, her yere atılma” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında sözünü yineleyen Vahit Kayrıcı, “Çıkıp bir kelime edemiyoruz. Eğer bir kelime söyle Tahtasız, yemin ediyorum halkı toplayacağım onların önünde teşekkür edeceğim. İyi de, kötü de. Öyle dışarıdan başka yerlerden sallamayla bu işler olmuyor. Biz hizmete bakacağız. Bizim işimiz hizmet. Biz Cumhur İttifakı olarak 16 belediyenin 16’sını da alacağız” diye konuştu.

EMPERYALİST VE SİYONİST GÜÇLER

Öte yandan konuşmasın Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmeye başladığı zamanlarda emperyalist ve siyonist güçlerin devreye girdiğini dile getiren Vahit Kayrıcı, “Türk milleti tarih boyunca ayağa kalktığı zaman imparatorluklar kurmuş, dünyaya nizam çekmiştir. Ne zaman ki bizi birbirlerimize düşürmüşler, emperyalist ve siyonist güçler o bölgeyi sömürmüştür. Emperyalist güçler insanları sömürebilmek, İslam alemini parçalamak için önce Türk milletini yok etmeleri gerektiğini biliyorlar. En son Osmanlı’ya geldiğinde aynı şeyleri düşünmüş, aynı şeyleri yapmıştır. Türk devleti güçlüyse İslam alemi de güçlü. Cumhuriyet tarihine bakın, ne zaman Türkiye azıcık hareket etmeye kalksın her 10 senede ihtilallerle demokrasinin gelişmesin engellemişler, yaptırmak istediklerini ihtilallerle getirdikleri vatan hainlerine yaptırmışlar” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet Temelci