Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanlığının 14. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste olarak gidilen seçimlerde Mehmet İhsan Çıplak, tekrar il başkanlığına seçildi.

MHP Çorum İl Başkanlığının 14. Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu’dan yapıldı. Kongreye, MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sami Çam, AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, ÇESOB Başkanı Recep Gür, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum Şube Başkanı Orhan Tosik, parti yöneticileri ile yüzlerce partili katıldı.

Tasarruf Tedbirlerine Sarayda Uymalıdır Tasarruf Tedbirlerine Sarayda Uymalıdır

MHPDE-KONGRE-HEYECANI-2-min-scaled

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığına Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, divan üyelerine ise İlhan Kara, Hüseyin Esenyel, Hasan Kaynar getirildi.

Ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin mektubu okundu. Maliyet ve faaliyet raporu okunarak ibra edilmesiyle devam eden kongrede İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, bir konuşma yaptı. Yerel seçimler için çalışmalara başladıklarını ifade eden Mehmet İhsan Çıplak, “Hareketimizin her kademesinde görev alarak şuan sizlerin karşısında il başkanı olarak çıkmaktan onur ve gurur duyuyorum. MHP İl Başkanlığı göreviyle şahsımı onurlandıran hareketimizin lideri Devlet Bahçeli beyefendiye teşekkür ediyorum. MHP’nin yolu hak yolu, vatan yolu, Allah yoludur. Önce ülkem ve milletin sonra partim ve ben anlayışıyla Türkiye Yüzyılı hedeflerine gidebilmenin yolu, tek yürek olmuş Türkiye’nin ortaya çıkmasıdır. Kaybedecek zamanımız yoktur. 31 Mart yerel seçimlerinde yüksek bir başarıya ulaşmak için durmadan, yorulmadan hep beraber çalışmak zorundayız. Vatandaşlarımızı merkezi yönetimle uyumlu belediyelerimizle kavuşturacağız. İnanıyorum ki vatandaşlarımız 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta verdiği kararın bir kez daha arkasında duracak. MHP olarak yerelde iktidar, ülkede istikrar anlayışıyla yerel seçimlerden üstün bir başarıyla çıkacağız” ifadelerini kullandı.

MHPDE-KONGRE-HEYECANI-8-min-scaled

“16 BELEDİYEYE DE TALİBİZ”

Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde 16 belediyeye de talip olduğunu vurgulayan Çıplak, “Genel başkanımızın talimatları çerçevesinde yerel seçimlere hazırlık sürecini başlattık. Bizlere tevdi edilen bayrağı daha yükseğe çıkarmak için çalışmalara devam ediyoruz. Mahalle mahalle, belde belde, sokak sokak tüm hemşehrilerimizi kucaklayacağız. Omuz omuz, gönül gönüle hareket edeceğiz. Mahalli idarelerdeki hedefimiz mevcut belediyelerimizi muhafaza ederek yenilerini eklemek olacaktır. Cumhur İttifakı olarak 16 belediyenin 16’sına talibiz” şeklinde konuştu.

mehmet-ihsan-ciplak-2-min-scaled

Daha sonra kürsüye MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı çıktı. CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız’ın kendisi hakkında yaptığı eleştirilere sert bir cevap veren Kayrıcı, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun askerler hakkındaki sözlerini hatırlattı, “Sezgin Tanrıkulu’na iyi ya da kötü bir kelime et. Bak seni parçalıyorlar mı parçalamıyorlar mı? Eğer bir kelime ederse gidip teşekkür edeceğim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, güven tazeledi.

Mehmet İhsan Çıplak başkanlığındaki yönetim, disiplin kurulu ve üst kurul delegeleri şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU

“Ali Beyaz, Abdullah Dalyan, Adem Bıyık, Ahmet İmal, Ahmet Yağmur Çırak, Aytaç Hızarcı, Celal İrtürk, Derviş Bolat, Erdal Taş, Faruk Menteş, Abdullah Furkan Yılmaz, Hakan Alagöz, Hasan Şahin, Mehmet Konyalıoğlu, Mustafa Özcan, Mustafa Karacak, Mustafa Pekel, Mustafa Serdar Avcu, Okan Arık, Ramazan Yolcu, Sinan Eryücel, Talip Kazak, Tuncay Koçak, Yener Ceylan.

DİSİPLİN KURULU

Ahmet Namlı, Alparslan Bilgin, Ertuğrul Onan, Hakan Kaan Uz, Hasan Kalyoncu, Oğuzhan Özyol, Uğur Sarı.

ÜST KURUL DELEGELERİ

Mehmet İhsan Çıplak, Ahmet Kurtbaş, Orhan Özyol, İsa duru, Selim Dölcü Mehmet Aktaş, Ali Beyaz, Ahmet Yağmur Çırak, Abdullah Dalyan, Abdullah Furkan Yılmaz, Mustafa Serdar Avcu, Ahmet İmal, Hasan Şahin, Arslan Kaynar, Hüseyin Esenyel, İsmail Lek.

MHPDE-KONGRE-HEYECANI-4-min-scaled

Editör: Ahmet Temelci