Çorum’un Uğurludağ ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde belediye başkanlığını AK Partili Remzi Torun kazanmış, bu nedenle ilçede olaylar durulmamıştı.

Uğurludağ’daki gerginlik Kurban Bayramı’na da sıçradı. İlçede bazı kişilerin karşı karşıya gelerek tartıştığı iddia edilirken, çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Belediye Başkanı Remzi Torun’un kendisini korumak amacıyla taşıdığı ruhsatlı silahının şarjörü düştü.  

Whatsapp Image 2024 06 20 At 09.58.30 (1)İki Grup arasında çıkan darp iddiası ilçeyi ayağa kaldırdı. Konu emniyete sıçrayarak, ilçede güvenlik önlemleri arttırıldı.

Çıkan arbedede kendisini korumak için taşıdığı silahının şarjörü düşen Başkan Remzi Torun’una öfkelenen kalabalık İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde kavgayı sürdürerek, İl Emniyet Müdürlüğü'nü basmaya çalıştı. 

İlçede bazı iş yerlerinin karşıt gruplar tarafından basıldığı, olayların İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yansıdığı öğrenildi. 

Devrilen Traktörün Altında Kalan Çiftçi Hayatını Kaybetti Devrilen Traktörün Altında Kalan Çiftçi Hayatını Kaybetti

Whatsapp Image 2024 06 20 At 09.58.29 (1)

Türkiye’nin birçok noktasında Çorum’da Cumhur ittifakı olarak seçimlere giren AK Parti ve MHP’lilerin Uğurludağ ilçesinde karşı karşıya gelmesi akıllara durgunluk verdi.

İlçedeki gerginliğin kim ya da kimler tarafından tetiklendiği merak konusu olurken, yaşanan gerginliklerin sonunda oluşabilecek bir cinayet ya da yaralanma da kim ya da kimlerin sorumlu olacağı da akıllara geldi.

Whatsapp Image 2024 06 20 At 09.58.30

Editör: Ahmet Temelci