Kayıp Olarak Aranıyordu, Cinayete Kurban Gitti Kayıp Olarak Aranıyordu, Cinayete Kurban Gitti

Bilindiği üzere seçimlerde MHP ile AK Parti arasında 13 oy farkla AK Partili Başkan Remzi Torun seçimleri kazanmıştı. MHP ise ilk olarak İskilip Seçim Kuruluna ardından da Çorum YSK’ya ve Ankara YSK’ya geçersiz oyların sayılması için başvuruda bulunmuş ve YSK’dan ret kararı çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde YSK’nın ret kararı sonrasında ilçede belediye binası önünde kavga çıkmış ve silahlar ateşlenmişti.

Olayın üzerinden henüz 2 gün geçmişken bu defa AK Parti Uğurludağ İlçe Başkanı Ömer Kiday’ın iş yerine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.

Ekran görüntüsü 2024-04-07 215358

İş yerine düzenlenen saldırı sonrasında da AK Parti İlçe Başkanı Ömer Kiday’ın akrabalarına ait olan bağ evleri de yakılarak kundaklandı.

AK Parti Uğurludağ İlçe Başkanı Ömer Kiday iş yeri önünde bir açıklama yaptı.

Kiday seçimlerin millet iradesinin sandıklara terazürü olduğunu söyledi.

Ekran görüntüsü 2024-04-07 215345

Kiday açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Milletin iradesi başımızın tacıdır. Hepimizin bildiği üzere 31 Mart 2024 tarihinde Türkiye seçimlere gitti. Bizde Uğurludağ olarak seçimlere gittik, sandıklara gittik. Seçimin sonucunda AK Parti adayımız Remzi Torun seçimi 13 farkla kazandı. Bize en yakın oy alan diğer aday seçimin sonucuna itiraz etmiştir. En son Yüksek Seçim Kurulu itiraza red cevabı vererek son noktayı koymuştur. Bir takım vatandaşlar, bu seçimin sonucunu hazmedemeyen bir takım vatandaşlar sokaklara çıkarak lastik yakmalar, belediye binasını basmalar, vatandaşı tehdit etmeler, en sonda görüldüğü gibi dükkanımı kurşunladılar. İş yerimi kurşunladılar. Bunlar hiç hoş olaylar değil. Biz devletimizi seviyoruz. Devletimize sonuna kadar güveniyoruz. Bizim devletimiz çok büyük bir devlettir. Gereğini yapacağından adım kadar eminim. Uğurludağlılar olarak aynı memleketin çocuklarıyız. Bu tür olayları kimselere fayda sağlamaz. Yarın yine herkes yüz yüze bakacak. Aynı yerlerde oturacağız. Cenazelerimiz, düğünlerimiz aynı. Hepimiz yüz yüze bakacağız. Uğurludağ’da ki sağ duyulu vatandaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Tüm Uğurludağlı hemşerilerimi sükunete davet ediyorum. Bu tür olayların sokaklarda bağırıp çağırmanın olay yaratmanın birilerini tehdit etmenin, kimseye faydası olmaz. Kimseye iyilik getirmez. Tüm Uğurludağlı hemşerilerimi sükunete ve sağ duyuya davet ediyorum”