Pir Baba Parkı’nda Şüpheli Paket Paniği! Pir Baba Parkı’nda Şüpheli Paket Paniği!

İddiaya göre, Çorum’da Kubbeli Cami yakınında bir mağaza günlerdir açılışının yapılacağının reklamını yaparak vatandaşları açılışa davet etti.

Bugün sabah 11:00’de açılışının yapılacağı duyurulan mağaza önünde vatandaşlar kalabalıklar oluşturdu. Açılışı yapılacağı ilan edilen mağazasın önünde kalabalıklar izdihama neden oldu. Birçok vatandaş mağaza önünde ezilme tehlikesi geçirdi.

Vatandaşların oluşturduğu izdihamı gören mağaza yetkilileri insanları azarlayarak açılışı yapılacak mağazanın kepenklerini kapattı. İzdiham nedeniyle ezilme tehlikesi geçiren vatandaşlar arasında da sinirler gerildi.

Mağaza yetkililerinin oluşan izdihama ve rezalete güldükleri anlarda dikkatlerden kaçmadı. Mağaza kapılarının açılması ile içeri girmek isteyen vatandaşlar yere düştü ve başka vatandaşların elinden tutup kaldırmasıyla ayağa yeniden kalkabildi.

Birçok vatandaşın mağdur edildiği ve ezilme tehlikesi geçirdiği mağaza önünde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri izdihamı önlemek için çalışma başlattı.