İsrail’in Filistin halkına yönelik acımasız, hain saldırılarının tüm dünyanın gündeminde olduğunu hatırlatan Erkan Karaca, savaşı görüntülemeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye çalışan TRT ekibine saldırı düzenlendiğini ve kameraların kırıldığını, bu tür saldırıları asla kabul etmediklerini ifade ederek, olayı nefretle karşıladıklarını açıkladı.

SİLAHIN NAMLUSU İLE KAMERALARI KIRDILAR

İsrail polisinin, Kudüs'te bölgedeki gelişmeleri aktaran TRT Haber ekibine saldırarak silahın namlusu ile TRT Haber kamerasını kırdığını bildiren Çorum Basın Derneği Başkanı Karaca, “Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa'ya giden Filistinlilere yönelik İsrail güçlerinin engellemelerini ve zor kullanmalarını aktaran TRT Haber ekibi, İsrail polisinin saldırısına uğradı. İsrail polisinin, Filistin’deki gelişmeleri dünyaya aktaran TRT Haber ekibine yönelik saldırganlığını şiddetle lanetliyoruz" dedi.

İsrail’in insanlık suçlarını her platformda dile getirmeye devam edeceklerini vurgulayan Karaca, “Gazeteciler ve medya mensupları hayatın her alanında ve her noktasında özverili ve itinalı çalışmalar yapmaktadır. Savaşın içinde dahi yer alan ve bu mesleği icra eden, savaşın merkezinden ve savaş cephelerinden yayın yapan gazetecilerin haber özgürlüğüne, özlük ve mesleki haklarına yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gazetecilik, onurlu, şerefli ve ahlaklı bir meslektir. Bir yandan mazlum Filistin halkına yönelik insanlık suçu işleyen İsrail güçlerinin, diğer yandan da basına saldırısını kabullenemiyoruz. Çirkin saldırıyı Çorum Basın Derneği olarak kınıyoruz” ifadesini kullandı.

Çıplak, “Milliyetçi Hareket Partisi Olarak Şehrimizin Tükenmez Nefesi Olacağız” Çıplak, “Milliyetçi Hareket Partisi Olarak Şehrimizin Tükenmez Nefesi Olacağız”

Karaca, ayrıca tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını da İsrail polisinin insanlık dışı tutumuna karşı çıkmaya, mazlum halkın ve zor şartlarda görev yapan basının yanında olmaya davet etti.