CHP Çorum Belediye Meclisi aday listesinde; 17. sırada yer alan Şentürk Gülnaz, 18. sırada yer alan Rüştü Çağlar, 19. sırada yer alan Yaşar Çetintaş, 20. sıradaki Arif Can Akbal, 21. sıradaki Mehmet Karataş ve 23. sırada yer alan Uğur Soyocak adaylıktan çekildi.

Mehmet Altınöz Çorum’a Geliyor Mehmet Altınöz Çorum’a Geliyor

İl Genel Meclis aday listesinin son sırasında yer alan Hasan Kızıltepe de adaylıktan çekildi. Ayrıca CHP'den Alaca Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin Türk de adaylıktan çekildiğini açıkladı.

İlçe teşkilatı seçim kuruluna belediye başkanı olarak Hüseyin Çinkaya'nın adını bildirmişti. Bugün öğle saatlerinde Hüseyin Çinkaya'nın da istifa ettiği açıklandı.

LİSTELER HAZIRLANIRKEN CHP’NİN Mİ YOKSA ŞAHISLARIN MI ÇIKARLARINA BAKILIYOR?

Yaklaşan yerel seçimlerde CHP’de gerginlikler yaşanmaya başladı. Yaşanan gerginliklerin CHP’nin belediyeleri kazanma ihtimalini yok edebileceğini savunan vatandaşlar, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi listelerinde istedikleri sıralamalarda yer alamayanların sosyal medya hesaplarından istifalarını duyurduğunu aktararak, listeler hazırlanırken nelere ve neye dikkat edildiğini, öncelikle yaklaşan seçimlerde CHP’nin çıkarlarının mı yoksa kişi ya da şahsiyetlerin çıkarlarının mı gözetildiğini sordu.

Ekran görüntüsü 2024-02-22 170123

LİSTELER DE ANLAŞMAZLIKLAR YAŞANDI

CHP Belediye Başkan Adayı Levent Çöphüseyinoğlu’nun aday tanıtım toplantısının ardından seçim stardı verilmiş, il genel meclisi ve belediye meclisi listeleri genel merkeze İl Başkanı Dinçer Solmaz tarafından sunulmuştu.

Listelerde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle genel merkez listeleri düzenlemişti. Vatandaşlar, CHP’ye hizmet eden önceliği parti olan kişilerin mi tercih edildiğini, yoksa partideki üst düzey yöneticilerinin çıkarları ve kendilerine yakın kişilerin mi öncelikli olduğunun merek konusu olduğuna değindi.

CHP’NİN ÇORUMDA KAZANMA ŞANSINI YOK EDİYORLAR

CHP’nin içeresinde yaşanan bu koltuk kavgaları, iç çekişmelerin Çorum’da CHP’ye kazandırma şansını yok ettiğini belirten vatandaşlar, diğer partilere küskün olanların CHP’ye canı gönülden Çorum’da destek vermek istediğini vurguladı. Parti içindeki çekişmeler nedeniyle saha çalışmalarında kendilerini anlatmakta da güçlük çeken CHP’liler, parti içindeki hırs, ihtiras, koltuk kavgaları nedeniyle partiye zarar verildiğini aktaran vatandaşlar, CHP’nin artık kendisine gelmesi gerektiğini ifade etti.

MEHMET TAHTASIZ İSTİFA EDERİM TEHDİDİ İLE LİSTE Mİ HAZIRLATTI?

Geçtiğimiz günlerde de İl Genel Meclis Üyeliği’nde 2. sıradan 5. sıraya kaydırılan CHP’de önceki dönemlerde il başkan yardımcılığı yapmış Gazeteci Güngör Atak’ın da CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız’a yaptığı manidar teşekkürün arkasında da ne olduğunu soran vatandaşlar, Güngör Atak’ın Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı tarafından 2. sıradan listeye yazıldığını ancak, MYK’da görev alan CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız’ın genel merkezde 2. Sırada Ümit Er olmazsa partiden istifa edeceği yönündeki tutumları ile baskı oluşturarak listenin değişmesine neden olduğunun kulis bilgilerine yansıdığını söyledi.

WhatsApp Image 2024-02-23 at 18.06.02

Editör: Ahmet Temelci