Minik Eller Hobi Bahçesi’nde Fideler Toprakla Buluştu Minik Eller Hobi Bahçesi’nde Fideler Toprakla Buluştu

Akkent TOKİ Mahallesi’nde sürü halinde gezen başıboş köpekler yüzünden mahalle sakinleri dışarı çıkamadıklarını ifade etti.

İhbar hattımıza ulaşan vatandaşlar, sürü halinde gezen ve saldırgan başıboş köpek sorunu için yetkililere birçok kez bilgi verdiklerini belirterek, hiçbir şeyin yapılmadığını belirtti.

Çorum’da her geçen gün sayıları artan saldırgan başıboş köpeklerle ilgili çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, yetkililere seslenerek, Avrupa ülkelerinde sokaklarda başıboş hayvan görünmediğini, bu modelin Çorum’da da uygulanmasını vurgulayıp, Türkiye’de seçim sürecinin de atlatıldığının altını çizerek, artık bu başıboş köpek sorununa kesin çözüm bulunmasını istedi.

İhbar hattımıza ulaşan vatandaşlar, başıboş sokak köpekleri hakkında şikayetlerini bildirirken, hayvanseverler ise, başıboş sahipsiz hayvanların zararsız olduğunu savunarak, amacı kamuoyunu bilgilendirmek olan Basın Mensuplarını suçluyor.

Yetkililerin bu sorunu nasıl gidereceği merak konusu olurken, vatandaşlar ve amacı kamuoyunu bilgilendirmek olan Basın Mensupları nasıl bir adım atılacağını bekliyor.