Ömer Derindere Fen Lisesinden Uzay ve Havacılık Konulu Araştırma Gezisi Ömer Derindere Fen Lisesinden Uzay ve Havacılık Konulu Araştırma Gezisi

Osmancık Devlet Hastanesi’nde görevli Temizlik Personeli Şefi E.G.’nin işe giren kişilerden işten attırırım tehdidiyle rüşvet istediği ve bir personelin şikayetçi olması üzerine açığa alındığı iddia edildi.

Haberimiz üzerine şikayetçi olunarak açığa alındığı iddia edilen Osmancık Devlet Hastanesi Temizlik Personeli Şefi E.G. WhatsApp ihbar hattımıza yazılı açıklamada bulundu.

E.G. açıklamasında kendisine iftira atıldığını iddia ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Ben E.G. dün Osmancık Devlet Hastanesi ile ilgili yapmış olduğunuz haberinize istinaden bilgi vermek istedim. Osmancık Devlet Hastanesi’nde temizlik işleri sorumlusuyum. Suçlamayı yapan arkadaş bir yılı aşkın süre önce kardeşiyle beraber yanıma gelerek abi düğün yapacağım bana düğün yemeğini verene kadar bir haftalık 10.000 TL borç (bu arada berberlik yapıyordular hastanede çalışmıyordu) istedi. Bende mahallelim olan tanıdığım arkadaşıma on bin liram yok ama hesabımda bulunan 4.300 TL’yi sana gönderebilirim dedim ve gönderdim. Elimde bulunan banka dekontunda bu mevcuttur. Bir ay sonra ve defalarca parayı istememe rağmen müsait olmadığını söyledi. Aylar sonra abisi hastanede işe başlayınca artık maaş aldığını paramı bana ödemesi gerektiğini kendisine söyledim. Ben bu mesai arkadaşımdan onlara verdiğim emanet parayı istedim. Kendileri beni başka türlü suçlamaktadır. Elimde onlara gönderdiğim 05/07/2022 emanet borç para yazan dekont bulunmaktadır. Olayın aslı budur mağdur ve çok üzgünüm konuyu size anlatmak istedim.”

Editör: Ahmet Temelci