İl Genel Meclisi Toplantısı’nda daha evvel Laçin Kapılıkaya’nın nerede olduğunun araştırılmasına dönük hazırlanan raporun okunmasının ardından, Kıbrıs Barış Harekatı’nın ne zaman yapıldığına yönelik soru önergesi verilmişti.

Geçtiğimiz yıllarda ‘komisyonlar çalışıyormuş gibi göstermek’ amacıyla soru önergeleriyle ciddi eleştiriler alan İl Genel Meclisi’nde bazı soru önergeleri dönemin valisi Mustafa Çiftçi tarafından da veto edilmişti. 

Ekran görüntüsü 2024-01-05 171642

Barajdaki Ölümler İle İlgili Açıklama Geldi Barajdaki Ölümler İle İlgili Açıklama Geldi

Meclis önceki ay toplantısında; "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere yönelik projelerden hangileri ilimizde uygulanmaktadır? Bu projeler nelerdir? Uygulanıp hayata geçirilen proje var mı? Projeye ortak olan var mı? Gençlik ve spor dalındaki projelere il özel idaremizce yapılan destek ve faaliyetler nelerdir? Belediyemizin uyguladığı projelerden olan Binicilik Tesisi hizmetlerinden yararlanma ne ölçüde ve nasıl yararlanılmaktadır? Binicilik eğitmeni tarafından eğitim verilmekte mi? Eğitim nasıl ve nerede verilmektedir?" şeklinde soru önergesi verildi.

Meclisin bu ayki toplantısında; 04.12.2023 tarihli toplantıda Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilen önergenin raporu okundu. Okunan rapor ise “bu nasıl rapor” dedirtecek cinsten. 

Hazırlanan raporu Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Erdoğan Köroğlu meclisin ve kamuoyunun bilgilerine sundu.

Ekran görüntüsü 2024-01-05 170525Ekran görüntüsü 2024-01-05 165811

Köroğlu; Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından hazırlanan raporda Çorum’da bulunan ve belediyeye ait binicilik tesisinden özel sporcuların yararlandığını söyledi.

Ancak Çorum Belediyesi’ne ait binicilik tesisinin aylardır kapalı olduğu ise dikkatlerden kaçmadı.

Okunan bu rapordan ise şu anlam çıkıyor; “Meclis üyeleri yapılan bu araştırmada belediyeye ait binicilik tesisinin kapalı olduğunu bilmiyor mu? Yoksa sırf rapor sunmak için mi hazırlanmış bir rapor okundu?”

Ekran görüntüsü 2024-01-05 165740Ekran görüntüsü 2024-01-05 170459

Editör: Ahmet Temelci