Kocaeli’de düzenlenen yerel yönetimler toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , “Kim kongrelerden sonra parti aleyhine konuşursa, partiyi televizyonlarda tartışır hale getirirse kimse kusura bakmasın onu partiden ayıracağım. Çok net söylüyorum” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kocaeli’de düzenlediği Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı’na katıldı. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da hazır bulundu. Programda konuşan Kılıçdaroğlu, parti tüzüğünde yapılması planlanan yeniliklere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlar, bu ülkenin nüfusunun yarısı kadın, yarısı erkekse bir cinsiyet kotası getireceğiz. Benim şahsi kanaatim cinsiyet kotasının yüzde 50 olması lazım. Yüzde 50’si kadın, yüzde 50 erkek olması lazım. Fermuar sistemi getireceğiz. Bakalım inşallah kurultayımız bunu kabul eder. Merkez Yönetim Kurulunun üye kabulüne sınır getireceğiz” dedi.

MESLEK KOTASI GERİLİCEK

Toplantıda açıklamalarını sürdüren Kılıçdaroğlu, “Milletvekilleri için üç dönem sınırı getirileceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Üç dönemden sonra milletvekili olamayacak. Belediye meclis üyelikleri ve il genel meclis üyelikleri için meslek kotası getireceğiz. Belediye meclisinde bir veteriner hekim, yeminli mali müşavir, hukukçu olmalı. Bölgenin, kentin özelliğine göre belli kotaların gelmesi lazım” ifadelerini kullandı.

GENEL SEKRETERLİK MEKANİZMASI OLUŞTURULACAK

Sözlerine devem eden Kılıçdaroğlu,“Güçlü bir genel sekreterlik mekanizması olacak. Bilim Yönetim Kültür Platformunu da yeniden yapılandıracağız. Burası politika üretim merkezi gibi çalışacak. Seçimlerde oyunu düşüren il kendiliğinden düşmüş olacak. ‘Yükseltiyorsan tamam. Oyun düştüyse kardeşim kusura bakma. Ayrılın yeni yönetim gelsin’ diyeceğiz. Delege sisteminden hepiniz şikâyet ediyorsunuz. Delege sistemini kaldıracağız arkadaşlar. Delege sistemi çatışmalara yol açıyor. İç denetim mekanizması oluşturacağız. Tüzükte parti denetçileri olacak ve bunlar denetleyecekler.” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN GÖZDAĞI

Partililere önemli uyarıda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Kongrelerimiz yapılıyor. Tartışmalar oluyor, gayet güzel. Ama kongre biter, seçimler biter el ele, omuz omuza sahaya çıkmak durumundayız. Kim kongrelerden sonra parti aleyhine konuşursa, partiyi televizyonlarda tartışır hale getirirse kimse kusura bakmasın onu partiden ayıracağım. Kimse kusura bakmasın. Çok açık, çok net söylüyorum” dedi.

Milletvekili Tahtasız; ‘’Çorumlular Hızlı Trene Ne Zaman Binecek?’’ Milletvekili Tahtasız; ‘’Çorumlular Hızlı Trene Ne Zaman Binecek?’’

Editör: Leblebi Tv