CHP Parti Binasında düzenlenen basın toplantıyla görevi devralan CHP’nin Yeni İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz, Her partinin bir hikayesinin olduğuna değinerek, CHP’nin hikayesinin tarihin en büyük emperyalist savaşına karşı verilen mücadeleden sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, Şehitlerin kanlarıyla emanet ettiği bir parti olduklarını dile getirdi. Diğer partilerin içişlerine verilen bir ıslak imza ile kurulduğuna dikkat çeken Solmaz, CHP’nin dünyadaki tek parti olduğunu aktardı. Bugüne kadar bayrağı taşıyarak getiren ve emanet eden bütün il başkanları ve yönetimlerine de teşekkür eden Solmaz, aralarında olmayan il başkanları için Allah’tan rahmet temennisinde bulundu.

ÜMİT ER, “YEREL YÖNETİMLERDE CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çorum Teşkilatına Sert Tepki: “Çalışmıyorsunuz” Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çorum Teşkilatına Sert Tepki: “Çalışmıyorsunuz”

38. CHP olağan İl Kongresinin yapılmasının ardından parti binasında düzenlenen basın toplantısına katılan Ümit Er, CHP’yi hep birlikte iktidara taşıyacaklarını dile getirdi.

CHP Parti binasında düzenlenen ve çok sayıda partilinin katıldığı devir teslim töreninde konuşan Ümit Er, görev yaptığı 3,5 yıllık zaman zarfında CHP’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalıştığını söyledi. Er, onurlu bir vazifeyi CHP’nin 100. Kuruluş Yıl Dönümünde bayrağı teslim ederek, 35 yıldır ilk defa Çorum Merkez ilçede CHP’yi birinci parti yaptıklarını dile getirdi. Kendisine görev süresi boyunca destek veren herkese teşekkür eden Er, bayrağı devralan kardeşiyle birlikte yerel yönetimlerde de CHP’yi hep birlikte iktidara taşıyacaklarını ifade etti.