Milletvekili Ahlatcı; “Tarihin En Karanlık Gecelerinden Biri Olan 15 Temmuz'da Türk Milleti Olarak Destan Yazdık” Milletvekili Ahlatcı; “Tarihin En Karanlık Gecelerinden Biri Olan 15 Temmuz'da Türk Milleti Olarak Destan Yazdık”

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Murat Günay, yerel seçimler kapsamında köy muhtarlığı için göreve talip olan bazı muhtar adaylarının aday olduğu köyde ikamet etmediğine yönelik söylemlere cevap verdi.

Günay, böyle bir durumda diğer muhtar adaylarının prosedürlerin gerektirdiği ölçüde hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda köylerde muhtar adaylarının aday oldukları köyde ikamet etmemelerine rağmen aday olabildiğine yönelik bir soru üzerine Murat Günay, “Şimdi hepsine bir prosedürü var. Yani eğer orada o seçmen bölgesinin seçim bölgesinde oturmadığını düşünen aday adaylar varsa onlarla ilgili nüfus valilik ne? Gezdiğinde başvuru yöntemleri var. Yani onlara biz müdahale etmiyoruz. Her bütün seçmenin hakkına da ya da tercihine de saygı duyuyoruz. Onu dediğim gibi biz muhtar aday adaylarına ya da muhtarlık seçimlerine parti olarak bir müdahalemiz söz konusu değil. Herkesin kendi tercihidir. Dediğim gibi eğer orada ikamet etmiyorsa bunun prosedürleri var o konuda da. Diğer muhtar adaylarımız gerekeni yapacaklardır diye düşünüyorum.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Editör: Leblebi Tv