Kahvaltı Toplantısında yerel seçimlerde AK Parti’nin aday çıkaracağını, MHP’nin de bu aday destekleyeceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, aylardır konuşulan “Çorum’da ittifak yapılacak” iddiaları da bu açıklamayla doğrulamış oldu.  AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Murat Günay, kentteki gazete, televizyon ve internet haber sitelerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya Başkan Günay’ın yanı sıra, İl Teşkilat Başkanı SKM Başkanı Mustafa Kılıç, Tanıtım Medya Başkanı Aylin Alveren Özen, İl Sekreteri Elif Nur Öztürk, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Samet Gayı, Reha Uysal, Tuncay Yalçınkaya da katıldı.

ÇORUM’DA İTTİFAK VAR
Toplantıda yerel seçimlerde izleyecekleri yol haritasıyla ilgili bilgiler veren Başkan Günay, Çorum merkezinde MHP ile ittifak yapacaklarıyla ilgili iddiaları doğruladı. Günay, “Çorum merkezde AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi ittifak yapacak. Cumhur İttifakımızla birlikte ittifak yapacağız. Çorum'da AK Parti olarak ortak aday çıkartacağız. Cumhur İttifakımızda adayımızı destekleyecek inşallah. Söyleyeceklerim şimdiden bu kadar inşallah bu seçim süreci Çorum’umuz için, hepimiz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Soru üzerine ilçelerle ilgili henüz net bir bilgi verilmediğini ifade eden Günay, “İlçelerle ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Yani o geldiğinde de ileride kamuoyuyla paylaşacağız. AK Parti olarak ittifak var. Bazı illerde Milliyetçi Hareket Partisi olarak ittifak var. Bazı illerde de herkes kendi adayını çıkartarak bir seçim geçirecek” ifadelerini kullandı.
MHP’nin iki belediye başkanlığı talep ettiğine yönelik iddialarla ilgili soru üzerine Murat Günay, “Şu an için hiçbir şey yok. Yani şu an için o konuda bir görüşmemiz olmadı” dedi.

Milletvekili Kaya’nın Sözleri Gündeme Bomba Gibi Düştü! Milletvekili Kaya’nın Sözleri Gündeme Bomba Gibi Düştü!

“KESİN BİR TARİH YOK”
Adayların ne zaman açıklanacağı konusu da toplantıda konuşulan konular arasında yer aldı. Murat Günay, bir gazetecinin konuyla ilgili sorusunu şöyle yanıtladı:
“Adayların Ocak ayı ortasında açıklanacağına ilişkin söylentilere cevap veren Günay, “Şimdi o ibarede bile ocak ortası diyorsunuz. Kesin diyorsunuz ama henüz bu tarih gelmediği için o kesin ibaresini kullanamıyoruz. Herhangi bir şey gelmedi. Yani ben de isterim ki bir an önce açıklayalım. Şu an çalışmalar yoğun bir şekilde devam ettiği için bir tarih veremiyoruz. En kısa zamanda açılacak. Açıklandığında biz de seçim koordinasyon merkezimizi çalıştırmaya başlayacağız. Ama şu an sanki adaylar açıklanmış gibi bütün aday adaylarımız sahada, hepsi çalışıyorlar. Bütün aday adaylarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” 

“HEDEF 16’DA 16”
Gazetemiz muhabirinin, “Yerel seçimlerde Çorum’daki hedefiniz nedir” şeklindeki sorusuna ise Günay “Hedeflerinin yerel seçimlerde 16’da 16 yapmak olduğunu vurgulayan Günay, “Hedefimiz şu, cumhur ittifakı olarak 2 belde dahil, 16’da 16 yapmayı hedefledik. İnşallah bu da bize nasip olur. Çalışıyoruz da” şeklinde cevap verdi.

“HAVAALANININ EN BÜYÜK SAVUNUCUSU BENİM”
Öte yandan toplantının sohbet bölümünde Murat Günay, Çorum’un havaalanı talebiyle ilgili de oldukça olumlu görüşlerini dile getirdi. Havaalanı konusunda tüm kapıları çaldıklarını, bu yatırımın Çorum’un bir ihtiyacı olduğunu vurgulayan Günay, “Havaalanı konusunu en çok savunan kişilerden birisiyim. Bunu her yer de dile getiriyorum. Dile getiriyorum ki kulak aşinalığı oluşsun. Bu yatırımı da yaparsa yine AK Parti yapar” diye konuştu.
Toplantı, gazetecilerin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Editör: Leblebi Tv