AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri adaylığı için son başvuru tarihinin 5 Ocak olduğunu hatırlattı.

AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri adaylığı için son başvuru tarihinin 5 Ocak olduğunu söyledi.

Günay, “Geçen hafta malum bir temayülümüz vardı. Sayın cumhurbaşkanımızla birlikte 51 ilin katılımıyla Çorum'dan da il başkanı, belediye başkanı, gençlik kollara başkanı, kadın kolları başkanı İl Genel Meclisi Başkanı ve milletvekillerimizin katılımıyla gerçekleşti. Temayülün sonuçları da Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki komisyonlarla değerlendiriliyor. İl belediye başkan adayımız ve ilçe belediye başkan adaylarımız yakında açıklanacak. Şu an için bir tarih veremiyoruz. Askı listeleri, seçmen askı listeleri 4 Ocak'ta askıya çıkıyor. Bu muhtarlıklardan ve e-devletten de görülebilecek 17 Ocak’ta da iniyor. Halkımızı da buradan bilgilendirmek istiyorum. 4 Ocak itibariyle seçmen listelerinizi mutlaka kontrol edin ki ileride bir oy kullanamama gibi bir hak zayiatı olmasın yine” dedi.

SEYYAR SANDIK UYGULAMASINI HATIRLATTI

Seyyar sandık uygulaması için engelli veya dezavantajlı vatandaşlara çağrı yapan Başkan Günay, “Seyyar sandık olayı da aynı tarihte başlıyor. Sandığa ulaşamayacak derecede engelli ve yatalak hastalarımız için devletimizin sağladığı bir imkan var. Bunlar raporlandırıldığı takdirde muhtarlıklar aracılığıyla seçim kurullarına verilecek ve başvuruları yapıldıktan sonra seyyar sandıklar seçmenlerimizin ayağına kadar gelecek. Bunun da mutlaka başvurusunu süresinde yapalım ki onun da süresi 17 Ocak’ta bitiyor. Etrafınızda bu tür seçmenlerimiz varsa. Kolaylık olmazsa açısından mutlaka başvurularını yapsınlar ki bunun ön şartı rapor, yani yatağa bağımlı olma sandığa gidemeyecek kadar okullardaki sandığa gidemeyecek kadar engel durumunun olması şart. Doktor raporu olduğu zaman bu belgeleniyor” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU SAYILARI

Öte yandan “İl genel ve belediye meclisi başvuru sayısıyla ilgili bir rakam var mı?” şeklindeki soruya Başkan Günay, net bir cevap vermedi. Partiye teveccühün yoğun olduğunu ifade eden Günay, “Bayağı var ama son sayıyı ayın beşinden sonra bittikten sonra versek daha iyi olur ama şu an epeyce partimize teveccüh var” şeklinde konuştu.

Sinan Oğan, Çorum’da İl Başkanlığı Binasının Açılışını Gerçekleştirdi Sinan Oğan, Çorum’da İl Başkanlığı Binasının Açılışını Gerçekleştirdi

Editör: Leblebi Tv