Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü’ne göre, bölgemizin önümüzdeki hafta, Pazartesi gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan yağışlı sistem ile Salı günü öğleden sonra batı bölgelerden başlayarak soğuk havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

Buna bağlı olarak Pazartesi günü batı bölgelerden başlayarak, Salı günü ise bölgenin tamamının yağmur ve sağanak, rakımı 1000 metre ve üzeri kesimlerde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte, bölgemizin iç kesimlerinde kar kıyı kesimlerinde ise yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; Perşembe günü kıyı kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Vali Dağlı, “Bayramlar Bizi Birbirimize Yaklaştıran Müstesna Günlerdir” Vali Dağlı, “Bayramlar Bizi Birbirimize Yaklaştıran Müstesna Günlerdir”

Rüzgârın, Pazar ve Pazartesi günleri bölge genelinde güney ve batılı yönlerden kuvvetli ve fırtına 60-80 km/saat şeklinde, Salı gününden itibaren yön değiştirerek kuzey ve kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, kıyı kesimlerde ise kuvvetli 30-60 km/saat eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Soğuk ve yağışlı hava ile kuvvetli rüzgarların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini ifade etti.

Editör: Leblebi Tv