EMEKLİ MAAŞLARINA TEPKİ GÖSTEREN SORUMLU BİR VATANDAŞIM

Silimkentte Mahalle Sakinleri Başıboş Köpeklerin Çokluğundan Dertli Silimkentte Mahalle Sakinleri Başıboş Köpeklerin Çokluğundan Dertli

Emekli vatandaş adına açıklamalarda bulunan Emekli Öğretmen Ekrem Özümar, “Burası dünyanın tam ortası merkezi Çorum.

Ben emekli bir insan olarak tamamıyla kendi adıma konuyu yani emekli maaşlarının acil olarak iyileştirilmesini dile getirerek insanımıza reva görülen bu maaşlara bir parça da olsa tepki gösteren sorumlu bir vatandaş olmak istediğim için karşınızdayım” dedi.

EMEKLİ ASGARİ ÜCRETLİ NASIL ÖLMEDEN YAŞIYOR

Açıklamalarını sürdüren Özümar, “Yurtseverliğin, Milliyetçiliğin ve Halkçılığın içinde “yoksul ve emekli” yok mu? Dindarlığın ve dinimizin içinde “Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir” yok mu?

Sıkışan Bayrağıma, Dinime sarılıyor. Ben bunları biliyorum. Konumuz şu an bu kutsallar değil. Benim buradaki konum 10 bin (10.000) ve Asgari Ücret alanların durumundadır.

Bu ücreti alan insanların kızları, oğulları üniversitelerde nasıl eğitim görüyor, nasıl geçiniyorlar ve nasıl ölmeden yaşıyorlar” dedi.

KORKMAYIN ARTIK KİMSE DARBE YAPAMAZ

Konuşmasına devam eden Özümar, “Caddede, sokakta, kahvehanelerde, bağlarda, bahçelerde, meyhanelerde konuşanlar… Çiğ gaz atanlar. Bunun yerine siyasi partilerimizi (tabi ki ağırlıklı olarak muhalefet partilerini) etkileyebilir ve sorunların dile getirilmesini sağlayabiliriz.

Korkmayın! Sakın Korkmayın.

Devletimiz de, Bayrağımız da, yurdumuz da, Hükümetimiz de bizimdir. Artık kimse darbe yapamaz. Bu işler bitmiştir. Ben varım, siz varsınız, milletimiz var.

Bundan sonra her iktidar demokratik yoldan gelir ve demokratik yoldan gider. Yani isyan, halkı galayana getirme dönemleri son bulmuştur.

Ama gelinen noktada emeklilerimiz, özellikle de en düşük ücreti alan emeklilerin hali Perişandır.” Şeklinde konuştu.

SAYIN CUMHURBAŞKANIM BU MİLLET BUNU DA YUTAR DEMEYİNİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Özümar, “Aman ha aman! Sayın Cumhurbaşkanım

“Muhalefet mitinglerinden etkilendi de zam yaptı” derlerden alınganlık yapmayınız. Sonra iyileştirme yaparız olur biter. Bu millet bunu da yutar” demeyiniz.

Sonuçta iyileştirme yapan da yapmayan da siz olacaksınız. Prim sizin olsun.

Anamızdan doğduk doğalı “ENFLASYON” var. Artık yeter diyoruz. Son kez bana değil, en düşük maaş alan ve asgari ücretlileri lütfen görün Sayın Cumhurbaşkanım.

Sayın tüm Hükümet yetkililerinden emeklileri ve asgari ücret alanları görmelerini, seslerini duymalarını çok rica ediyoruz. Türkiye’ye Canımız Feda” dedi.

Muhabir: Haber Merkezi