Çıplak, “Partililerin Vizyonunu Daha İleri Taşıyacak Projeleri Hayata Geçireceğiz” Çıplak, “Partililerin Vizyonunu Daha İleri Taşıyacak Projeleri Hayata Geçireceğiz”

Kongrede konuşan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, genel seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında devam eden Milletvekili Bakan; “Bu bir bayrak yarışı devredeceğiz, bu koltuklar sonsuza kadar bizim değil” dedi.

MİLLETVEKİLİ BAKAN'DAN DEĞİŞİM SİNYALİ

Milletvekili Bakan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“52 yaşındayım diyelim ki son defa parlamentoya girecek olsam seçip seçip bırakmam gerekir mi diye düşünüyorum. Bu koltuklar sonsuza kadar üzerinde oturacağımız koltuklar değil ki hiçbirimiz için değil, Hiçbir Genel Başkan için hiçbir Milletvekili için hiçbir parti meclis üyesi için hiçbir il başkanı için değil. Bu koltuklar bu bir bayrak yarışı devredeceğiz. Şu olsaydı. Hayal ediyorum. Benim o çok sevdiğim Genel Başkan olurken ağlayarak dinlediğim genel başkanım, hep yanında yer aldığım genel başkanım çıksaydı seçimlerden sonra deseydi ki ey halkım ey Türkiye, ben size yargıyı bağımsız hukuku üstün yapmak istedim. Ben size demokrasi getirmek istedim. Bu ülkede kutuplaşmayı bitirmek istedim. Türkü, Kürdü, Alevinin Sünni’nin kardeş olduğu 5.200.000 gencin hayallerini yurt dışında değil, Türkiye’de gerçekleştirdiği bir ülke yaratmak istedim ama seçmen bana oy vermedi. Hakkınızı helal edin ben bayrağı gençlere devrediyorum deseydi bugün ne değişim tartışması olurdu arkadaşlar partide ne bir şey olurdu. Sayın genel başkanın öncülüğünde bir değişim gerçekleşirdi”