Tarihi Hitit Medeniyetinin Başkenti Hattuşa’ya Ev Sahipliği Yapan Çorum’un Boğazkale İlçesini Avrupa’nın en büyük Karavan grubu olan NKC ziyaret etti.

NKC’nin ziyaretinde Boğazkale Belediye Başkanı Adem Özel eşlik ederek Karavan grubuna turistik rehberlikte bulundu. Belediye Başkanının Almanca olarak yaptığı rehberlikte tercüman bulunmadan rehberlik yapması turistler üzerinde şaşkınlık ve mutluluk yarattı. Konu İle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Özel; ‘Yıllardır İlçemizin tanıtımı ve turizm konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimiz 2024 yerel seçimleri ile birlikte yapmış olduğumuz araştırmalar ile Maalesef ilçemizin tanıtımı konusunda büyük eksikler olduğunu tespit ederek harekete geçtik. Bugün ki Misafirlerimizi Avrupa'dan davet ederek ev sahipliğimizi yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte buna benzer Dünya’nın dört bir tarafından gezi gruplarımızı, Sivil toplum örgütlerini Hattuşa’ya davet ederek ismimizi duyuracağız. İlçemizin ve Çorum’umuzun  turizmden hak ettikleri payı almasını sağlayacağız.’dedi.

Belediye Başkanı tarafından hoşgörü ve ev sahipliğine memnun olarak ayrılan karavan grubu gezdikleri her yerde ve Özellikle Avrupa da anlatarak Hattuşa’ya gitmeleri konusunda tavsiyede bulunacaklarını dile getirdiler. Ayrıca Belediye Başkanı tarafından davet edilmek ve Belediye Başkanı tarafından tercüman bulunmadan iletişime geçilmesinin kendilerini şaşırttığı ve mutlu olduklarını söylediler.

Başkan Özel, Hemşerimiz Çamalan’la Boğazkale’yi Görüştü Başkan Özel, Hemşerimiz Çamalan’la Boğazkale’yi Görüştü

2-3573-66

Editör: Leblebi Tv