DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Zehra Sucu Benli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Birleşmiş Milletlerin resmi olarak 1977 yılında ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak 8 Mart tarihinin kabul edildiğini dile getiren DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Zehra Sucu Benli, cinsiyet eşitliği, kadınların siyasi ve sosyal yerinin geliştirilmesi için her yıl bu tarihte kadınların hatırlanmasının doğru olmadığını açıkladı.

KADINLARIN SORUNLARI BOYUT OLARAK BÜYÜYOR

O zamandan bu zamana kadar boyut olarak büyüyen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, odak noktasının kadına yönelik şiddet, iş yerinde eşitsizlik, mobbing, gelir adaletsizliği gibi konulara genişlediğini sözlerine ekleyen Benli, kadının toplumdaki yerinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

BM BİLE KADINA YATIRIM YAPIN DİYOR, TÜRKİYE’DE BAŞARILAMIYOR

Birleşmiş Milletlerin 8 Mart Dünya Kadınlar günü için bu yıl “Kadınlara yatırım yapın: İlerlemeyi hızlandırın” başlıklı tema belirlediğinin altını çizen Benli, bu temayla kadınların toplumdaki olumlu değişim ve ilerleme için oynadığı role ve önemine dikkat çekildiğini belirterek Türkiye’de bunun başarılamadığını ifade etti.

GÜÇLÜ KADININ ADRESİ DEVA PARTİSİ

İl Trafik Komisyonu Oğuzlar Altınkoz Tesislerinde Gerçekleştirildi İl Trafik Komisyonu Oğuzlar Altınkoz Tesislerinde Gerçekleştirildi

Türkiye’de toplumda, siyasal hayatta, yönetimde, temsilde ve ailede kadının yerinin güçlendirilmesi gerektiğini de açıklayan Benli, bunun adresinin DEVA Partisi olduğunu söyledi.

ENGELLİ VE ŞEHİT ANNELERİNİN YANINDAYIZ

DEVA Partisi olarak Türkiye’deki ailelerde kadının yerinin güçlendirilmesi, ekonomiye katkı sağlar hale gelebilmesi için desteklenmesi gerektiğini belirten Benli, zor şartlarda yaşayan engelli annelerinin, acılı şehit annelerinin her zaman yanında olduklarını kaydetti.

CUMHURİYETİN VERDİĞİ DEĞERLERİ YAŞATACAĞIZ

Cumhuriyet ile birlikte birçok Avrupa ülkesinden önce Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınması ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına verdiği değerin “Dünyada her şey kadının eseridir” sözleriyle perçinlemesinin değerini bilerek yaşatacaklarını kaydeden Benli, siyasette yönetici bir kadın olarak tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladığını söyledi.

Editör: Leblebi Tv