CHP Belediye Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, AKP’nin Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın’ın yaptığı adaletsizliklere dikkat çekti.

31 Mart seçimleri için her siyasi partinin mücadelesini sürdürdüğünü dile getiren Tuncay Yılmaz, “Dikkat çekmek istediğim bir nokta var. İktidar partisi ve Cumhur ittifakının adayı, devletin, belediyenin, Cumhurbaşkanlığının gücünü kullanarak gövde gösterisi yapıyor. Bu büyük haksızlık, kul hakkı ve Halil İbrahim Aşgın'ı Çorum siyasetinde ve sivil toplum kuruluşlarında yıllardır görüyoruz. 2019 yılına kadar gerek milletvekilliğine gerekse belediye başkanlığına birçok defa aday adayı oldu. 2019'da işe Çorum'lu olmayan bir hocanın referansı ve AKP içerisindeki iç hesaplaşmalarında etkisi belediye başkanı oldu.

Halil İbrahim bey aday adayı olduğu süreçlerde, Reklam harcamalarını cebinden harcarken çok tutumluydu. Ne zaman başkan oldu, Kesenin ağzını açtı, Belediyenin bütçesinden sırf reklam olsun diye milyonlar saçmaya başladı. Vatandaşın parası ile yapılan bu reklamlar büyük adeletsizliktir.

CHP’li Tahtasız’dan Tarım Ve Orman Bakanı’na Mektup: “Çorum Afet Bölgesi İlan Edilsin” CHP’li Tahtasız’dan Tarım Ve Orman Bakanı’na Mektup: “Çorum Afet Bölgesi İlan Edilsin”

Milyonluk bütçeler ile liseli aşıklar gibi ağaçlara kazınan kalpler gibi Bugün partili cumhurbaşkanı RTE Çorum'a gelecek. Her ilde yaptığı gibi Çorumu'da tehdit edecek. Şayet iktidar partisine belediyeyi verirseniz yatırım alırsınız, iktidarın nimetlerinden faydalanırsınız diyecek. Devletin gücünü taraflı kullanmaları da diğer adaylar açısından adaletsizliktir. Burada dikkat çeken bir Adaletsizlik daha var. İktidarın nimetlerinden yıllardır faydalanamayan bir Çorum bir kez daha neden belediyesi AKP’ye versin? Zaten havaalanı, tren yada başka bir yatırım gelmedi. Yıllardır oyaladılar. Yatırım gelmediği halde AKP'li başkan Aşgının bu seferde başkan olması kesinlikle adaletsizliktir. Halkımıza sesleniyorum bu adaletsizliğe bu sefer son verin” dedi.

Editör: Leblebi Tv