Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum Sanayi Sitesinde S.S. Çorum Hitit 19 Yapı Kooperatifi ve Çorum Belediyesi’nin iş birliği ile yapılan 440 işyerinde faaliyetlerine başlayan esnafı ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Gül’e, ÇESOB Başkanı Recep Gür, S.S. Çorum Hitit 19 Yapı Kooperatifi Başkanı Nurullah Müstet, ÇESOB Yönetim Kurulu üyeleri Nesimi Özkubat ile Selami Koçyiğit, Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun ve sanayi esnafı eşlik etti.

440 işyerinin yapılmasının belediye-esnaf işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Yeni yapılan iş yerlerinde esnafımız daha iyi koşullarda ticari faaliyetlerini sürdürecekler. Oda Başkanlarımız, Kooperatif Başkanlarımız, yönetimleri ve esnafımızın bizlere ilettikleri istek ve taleplerin takipçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Esnafımızın dilek ve taleplerini yerine getirmek için elimizden gayreti gösteriyoruz. Bugün esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımız, bizlere memnuniyetlerini iletti.  İnşallah önümüzdeki günlerde ziyaret edemediğimiz esnafımızı da ziyaret edeceğiz. Ekonomimizin can damarları olan esnafımızla el ele gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz. Yeni işyerlerinde esnafımıza bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

S.S. Çorum Hitit 19 Yapı Kooperatifi Başkanı Nurullah Müstet ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Belediye Başkanımız Zeki Gül’ün bilgi ve birikimleri ile yaklaşık 6 aydır birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz. Esnaf olarak Çorum Belediyemizden ve Belediye Başkanımız Zeki Gül’ün yaptığı çalışmalardan memnunuz. Birlikte güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Her zaman esnafımızın yanında olan Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretlerin ardından sanayi sitesinin arka tarafında kalan ağaçlık alanda incelemelerde bulunan Başkan Gül, bu bölgede çevre düzenlemesi yapacaklarını ve gerekli incelemeleri başlatacaklarını sözlerine ekledi.