Yeniden Refah Partisi Çorum Belediye Başkanı Adayı Av. Yaşar Anaç, TSO başkanı Çetin Başaranhıncal ve MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Hüseyin Öztürk'ü ziyaret etti. Ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Anaç, "İş insanlarının bizim için çok kıymetlidir. Hem sermayelerini hem de ömürlerini ortaya koyarak memlekete hizmet etmektedirler. Faize dayalı kazanç yerine bir taraftan katma değer üreterek Çorum ekonomisine, ülke ekonomisine katkı sağlanmakta, bir taraftan da bir çok insana iş imkanı sağlanmaktadırlar. 31 Mart sonrası Çorum' u milli görüş belediyeciliği ile buluşturduğumuzda ne rantçı ne heykelci ne de örgütçü bir belediyecilik anlayışıyla değil, ahlaklı belediyeciliğin gereği her zaman iş insanımızın yanında ve yakınında olacağız." dedi.

müsiad

Belediyeden 23 Nisan Çocuk Şenliği Belediyeden 23 Nisan Çocuk Şenliği

MÜSİAD ziyaretinde konuşan Anaç, "MÜSİAD’ımız çok önemli bir Sivil Topum Kuruluşudur. MÜSİAD' ın kuruluşunda Milli Görüş Liderimiz merhum Necmettin Erbakan hocamız çok etkin bir rol almıştır. Keza ben de MÜSİAD Çorum Şube kurucularından birisiyim. Bizde Milli Görüş Liderimiz Erbakan Hocamız gibi üretime dayalı özellikle ağır sanayi odaklı Türkiye ve Çorum hayalimiz vardır. Her alanda milli ve manevi kalkınmanın gerçekleştirilmesi için de Çorum Belediye Başkanı olduğumuzda her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. İş insanlarımızın yer aldığı her iki kuruluş, başkanlarının sıcak, samimi ilgi ve alakaları sebebi ile kendilerine teşekkür ediyorum," şeklinde konuştu.

Av. Yaşar Anaç daha sonra Sivil Toplum Kuruluşu olan Ensar Vakfı, Kızılay Çorum Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti, Çorum - Der Önder, Semerkand Gönülleri Derneği, Ulukavak Yaşatma ve Dayanışma Derneği, Gülabibey Sosyal Yardımlaşma Derneği, Dermander, Süheybi Rumi Kültür Eğitim Derneği, Hayrat İyilik Kapısı ve Çağrı Vakfı ile ziyaretlerini sürdürdü. "Ziyaret ettiğimiz Sivil Toplum Kuruluşları milli ve manevi değerlere sahip gençlerin yetişmesinde çok büyük emekleri ve katkıları bulunmaktadır. Her türlü fedakarlık gerektiren, bu hizmetleri ifa eden sivil toplum kuruluşlarımızın mensupları ve başkanlarından Allah Razı Olsun. Çorum Belediye Başkanı olduğumuzda da sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte insanımızın, gençlerimizin milli bir şuur ile yetişmesi için her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Bizleri yakın ilgi alaka ile karşılayan ve ağırlayan tüm Sivil Toplum Kuruluşu mensup ve başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum," dedi.