Adnan Türkoğlu’nun vefatının sene-i devriyesinde mezarı başında anma töreni gerçekleştirildi.

Anma törenine katılan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Adnan Türkoğlu’nun çok kıymetli birisi olduğuna değinerek, Türkoğlu ile fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ise, Adnan Türkoğlu’nun çevresinde her kesimden insanı toplayabilen bir büyükleri olduğunu aktararak, Çorum’a da katkılarının olduğunu ifade etti.

Adnan Türkoğlu Kitabının Yazarı Burhan Buruk da anma törenine katılarak, Adnan Türkoğlu’nun kural ve protokol arasına sıkışmadığını belirterek, Çorum’un ve Çorumluların kaderine değdiğini, 4 yıllık hizmet sürecinde 40 yıllık hizmetleri ortaya koyduğunu açıkladı.

Adnan Türkoğlu’nun eşi Aydan Türkoğlu da, anma törenine katılanlara teşekkür ederek kendilerini çok mutlu ettiklerini ifade etti.

Adnan Türkoğlu’nun da çok mutlu olduğunu ve kendisine malum olduğunu aktaran Aydan Türkoğlu, tek tek katılım sağlayan herkese tekrar teşekkür etti.

Daha sonra Türkoğlu kabri başında dualarla anıldı.

Anma programına Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, CHP İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, CHP Merkez İlçe Başkanı Utku Ulaş Taşar, CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Levent Çöphüseyinoğlu, Önceki Dönem Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Uğur Demirer, Çorum Basın Derneği Başkanı Erkan Karaca, Çorum Birlik Kiremit Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Arap Gürlek, Türkoğlu’nun ailesi ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.