Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü; emeğin, alın terinin, helal kazancın, dostluğun, barışın, kardeşliğin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin simgeleştiği gündür.

En kutsal kazanç; alın teri ile kazanılan, helal kazançtır. Bizler, insana değer veren, emeğe saygı duyan işçinin, emekçinin hakkını, alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız.

Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve ekonomide belirlenen hedeflere ulaşılmasında işçi ve emekçilerimizin katkıları büyük önem taşır. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları, devletimizin önem ve öncelik verdiği konular arasında yer almaktadır.

Anıtta 19 Mayıs Nedeniyle Tören Düzenlendi Anıtta 19 Mayıs Nedeniyle Tören Düzenlendi

Bu anlamlı günün barış, kardeşlik ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyor, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde huzurlu bir şekilde kutlanmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayan tüm işçi kardeşlerimizin "Emek ve Dayanışma Günü" nü kutluyor; aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir hayat diliyorum” dedi.