18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı bir mesaj yayımladı.

Mesajında Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Geçmişten günümüze köprü kuran, milli ve manevi değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasını sağlayan yaşlılarımıza verdiğimiz kıymetin göstergesi olarak 18-24 Mart tarihleri arası ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Toplumumuzun temel direği olan yaşlılarımız, hayatları boyunca edindikleri derin tecrübelerini, kültürel değerlerimizi, geleneklerimizi ve göreneklerimizi yarınımız olan genç kuşaklara aktarılmasına vesile olurlar.     

Bir milletin ve medeniyetin değeri büyüklerine gösterdiği sevgiyle ve şefkatle ölçülür. O nedenle, büyüklerimiz biz küçükken bizleri nasıl şefkatle kucakladılarsa, bizler de yaşlandıklarında onları aynı şekilde kucaklamalı, şefkatle sarılmalı, tecrübe ve birikimlerine ihtimam göstermeliyiz.

En verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimize hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarına ortak olup, çözüm yolları aramak ve hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmak bizlere düşen önemli görevler olup, devlet ve millet olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya gayret göstermeye devam ediyoruz.

Bektaşoğlu Köyünde İlk Kadın Muhtar Bektaşoğlu Köyünde İlk Kadın Muhtar

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ vesilesiyle bütün yaşlılarımızın her zaman baş tacı olduklarını özellikle ifade ediyor, kıymetli büyüklerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum” dedi.