Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın, bu mübarek günlerin rahmet ve bereketinde buluşmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz.

Bayramlar, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı; ihtiyaç sahiplerinin, kimsesizlerin, yaşlıların ve hastaların hatırlandığı; birlik ve beraberlik ruhunun bizi birbirimize yakınlaştırdığı müstesna günlerdir.

Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Bugünlerde birbirimize gönül kapılarımızı açarken, aile büyüklerimizin hayır dualarını almalı; gözlerimizin nuru, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirmeli; öksüzleri, yetimleri, kimsesizleri de unutmamalıyız.

15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi AYT’de Büyük Başarı Elde Etti 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi AYT’de Büyük Başarı Elde Etti

İnanıyorum ki, milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu özel günler toplumsal dayanışmamızı derinleştirecek ve kardeşlik ruhumuzu güçlendirecektir.

Kıymetli Hemşerilerim,

Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi için araçlarıyla yollara çıkacak tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet etmelerini, aşırı hız, yakın takip gibi trafik kuralı ihlallerinden kaçınmalarını, uykusuz, yorgun araç kullanmamalarını önemle rica ediyorum. Unutmayınız, yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır, ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur.

Bizler şehrimizde ve ülkemizde güvenli ve huzurlu bir bayram geçirirken, Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve dünyanın çeşitli coğrafyalarında zulüm gören kardeşlerimizi de unutmuyoruz. Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bir an önce bu zalimce saldırıların sona ermesi en büyük dileğimiz. Her zaman olduğu gibi bugün de yardımlarımız ve dualarımızla mazlumların yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz olmak üzere tüm Çorumlu hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte yaşamanız temennisiyle bayramın İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.” dedi.

Muhabir: Haber Merkezi