Vali Dağlı, Samsun-Ankara Kara Yolunda Trafik Denetimi Yaptı Vali Dağlı, Samsun-Ankara Kara Yolunda Trafik Denetimi Yaptı

Çorum Hitit Üniversitesi’nin giriş bölümünde patlayan foseptik nedeniyle öğrenciler, yayılan pis koku sebebiyle duruma tepki gösterirken, Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk duruma sessiz kaldı.

İhbar hattımıza ulaşan Hitit Üniversitesi öğrencileri, yapılan çevre düzenlemesinden sonra patlayan foseptiğin üniversite girişinde çevre kirliliğine ve pis kokuya neden olduğunu dile getirdi. Havaların ısınmasıyla birlikte yayılan kokunun daha da artacağına değinen öğrenciler, bataklık haline gelen üniversite girişinde zararlı haşerelerinde artacağının altını çizdi. Durumu yetkililere bildirmelerine rağmen Ankara-Samsun Karayolu olan bölge hakkında hiçbir işlem yapılmadığını iddia eden öğrenciler, yaşanan görüntülerin Çorum’un üniversitesine yakışmayan görüntü olduğunu söyledi. Üniversite yetkililerinin ve Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün de durumdan rahatsız olmamasının ayrı bir skandal olduğunu belirten öğrenciler, insan sağlığını tehdit eden bölge için yetkililerin harekete geçmesini istedi.

Editör: Leblebi Tv