MHP Merkez İlçe Teşkilatında Devir Teslim Töreni MHP Merkez İlçe Teşkilatında Devir Teslim Töreni

Çorum’da 31 Mart 2024’te yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Uğurludağ ilçesinde AK Parti ve MHP’liler arasında Yaşanan Gerginliğe son vermek üzere Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı aracılık yaptı.

Valilikte AK Parti Milletvekilleri Av. Yusuf Ahlatcı, Av. Oğuzhan Kaya ve MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, AK Parti ve MHP Uğurludağ İlçe Başkanları Ömer Kiday ve Şuayip İpek’in katılımları ile Uğurludağ ilçesi istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Uğurludağ ilçesinde seçimlerin ardından yaşanan gerginlikler nedeniyle Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı tarafından taraflar Valilikte bir araya getirilmek istendi. Sorunların çözülmesini arzu eden Vali Dağlı himayesinde gerçekleştirilen toplantıda, Uğurludağ ilçesinde yaşanan Türkiye Genelinde ve Çorum Merkez’de Cumhur İttifakı olarak seçime giren taraflar arasındaki gerginliklerin giderilmesi ve mutabakata varılması istendi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinin ardından Uğurludağ ilçesinde yaşanan seçim gerginliği büyümüş, birçok yerel ve ulusal medyada da gündem olmuştu. Vali Dağlı, konunun tatlıya bağlanmasını istediklerini belirterek tarafları bir araya getirip, zaman zaman yaşanmaya da devam eden gerginliklerin artık durması gerektiğine işaret etti.

Muhabir: Haber Merkezi