Solmaz, “Toplumları Bir Arada Tutan Değerlerimize Sahip Çıkalım” Solmaz, “Toplumları Bir Arada Tutan Değerlerimize Sahip Çıkalım”

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi, birliğin yeni yönetimini belirlemek üzere Ankara'da toplandı. TBB Başkanlığı'na 515 oy alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçildi. İmamoğlu'nun rakibi Ahmet Metin Genç ise 250 oyda kaldı.

Türkiye Belediyeler Birliği, son 20 yılda AK Partili başkanlar tarafından yönetildi. Ancak 31 Mart Yerel Seçimlerinde yerel yönetimlerdeki çoğunluğun CHP'ye geçmesiyle birlikte TBB'de değişim için sandığa gidildi. CHP'nin adayı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gösterilirken AK Parti ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'i aday olarak gösterdi.

Türkiye Belediyeler Birliğine seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ilk tebrik edenler arasında Çorum Mecitözü İlçesi Belediye Başkanı Veli Aylar oldu. İmamoğlu’na üstlendiği yeni görevde başarılar dileyerek tebrik etti.

Muhabir: Haber Merkezi