Çorum Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyelerinde hazır bulunduğu ziyarette TMO’nun Çorum’da bu yıl mahsül alımları hakkında istişarelerde bulunularak, ileri ki yıllarda alımlarda yaşanabilecek sorunların giderilmesi noktasında alınacak tedbirler ele alındı.

Ziyarette sırasında çeşitli açıklamalarda bulunan TMO Çorum Şube Şubesi Başmüdür Yardımcısı Hakan Delioğlu, Çorum Başmüdürlüğü olarak Kastamonu, Çankırı ve Karabük illerine hizmet verdiklerini söyledi.

Sanayi Sitesi’nde Yılan Görüldü Sanayi Sitesi’nde Yılan Görüldü

5 Sabit işyeri ve 15 geçici alım merkezi ile çiftçilere hizmet verdiklerine işaret eden Delioğlu, Kurban Bayramının 2. Gününden olan 29 Haziran 2023 tarihinden itibaren alımlara başladıklarının altını çizdi.

Bu yıl rekor düzeyde alım yaptıklarına vurgu yapan Delioğlu, Çorum Başmüdürlüğü olarak 500.000 ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Yaklaşık 26 bin üreticiden alım yaptıklarını belirten Delioğlu, “Hububattan sonra çeltik alımı gerçekleştirdik, piyasalara hububat satışlarımızda devam etmektedir” dedi.

TMO Başmüdürlüğü ile Ziraat odasının ürün alımları sırasında koordineli olarak çalıştığını dile getiren Çorum Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir, buna bağlı olarak alımlarda olabilecek mağduriyetlerin önüne geçilerek, çiftçilere yardımcı olduklarını kaydetti.

Ziyaret sonunda alımlar sırasında Hakan Delioğlu, kendilerine yardımcı olmalarından dolayı TMO Başmüdürlüğü adına Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir’e teşekkür belgesi vererek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Özdemir, bu nazik ziyaretlerinden ve teşekkür belgesi vererek kendisini onurlandıran TMO Başmüdürü başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

Çiftçilerin kolaylıkla ürününü teslim etmeleri aşamasında tüm tedbirlerin alındığını kaydeden Özdemir, her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirtti.

Editör: Ahmet Temelci