Halk Et Kombinası Kurban Bayramına Hazır Halk Et Kombinası Kurban Bayramına Hazır

Çorum Valiliği himayesinde Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde İŞKUR hizmetlerinin sunumuna yönelik iş birliği protokolü 04.12.2023 tarihinde Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İŞKUR Müdürü Levent Tuzcu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zekeriya Doğan’ın katılmış oldukları protokol töreniyle imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında 02.01.2024 tarihinden itibaren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı içerisinde İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları görev yapmaya başladı. Böylelikle sosyal yardım başvurusuna gelen vatandaşların İŞKUR kayıtları daha hızlı şekilde yapılacak ve işe yönlendirilmeleri sağlanacak.

Protokol kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında bulunan İş ve Meslek Danışmanlarının işe yönlendirdiği kişilerden işe başlayanlara işe yönlendirme yardımı ve belirli bir süre iş hayatında kalanlara ise işe başlama yardımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilecek.

Editör: Leblebi Tv