Şehit Emin Güner, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çorum Gençlik Merkezi, GM-INDUSTRY 5.0 Takımı, Teknofest Efficiency Challenge Yarışması'nda il genelinde en yüksek puanı alarak finale kalan tek takım oldu.

Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, teknoloji ve yenilik alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Okulu gururu olan GM-INDUSTRY 5.0 takımı, 2023 yılında kurulduğundan bu yana gösterdiği üstün performansla adından söz ettirmeye devam ediyor.

11. sınıf öğrencisi Miraç Ardunuş, 12. Sınıf öğrencisi Salih Özüyağlı, 12. Sınıf öğrencisi Erdi Gültekin, 12. Sınıf öğrencisi Eren Kayabaşı, 11. Sınıf öğrencisi Harun Garip, 9. Sınıf öğrencisi Ensar Üzel, 11. Sınıf öğrencisi Hasan Çörekçi ve 11. Sınıf öğrencisi İsmail Ünal’dan oluşan takım, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Teknofest Efficiency Challenge Yarışması'na katılarak başarıya giden yolda önemli bir adım attı. Hazırlıklara erken başlayan okul takımı, büyük bir özveri ve çalışma ile yarışmaya hazırlandı.

Teknofest Efficiency Challenge Yarışması'na katılmak için gereken ilk aşama olan "gelişim raporu “nu hazırlayan okul takımı, bu rapor ile Teknofest DDK kurulundan 855 puan alarak bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı ve il birincisi olarak Kocaeli ilinde düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı. Kocaeli’nde düzenlenen finallerde ilk üçe girecek olan yarışmacılar bu yıl Adana’da düzenlenecek büyük finale katılmaya hak kazanacak.

Bu önemli başarıda takım kaptanı Salih Özüyağlı, danışman Vedat Şaşmaz, Buğra Koçak, Mustafa Dokur olmak üzere araç tasarımını gerçekleştiren Harun Garip ve elektriksel tasarım yapan Eren Kayabaşı’nın emeği büyük oldu.

DOKAP’tan Çorum’a Sanat Sokağı Yatırımı DOKAP’tan Çorum’a Sanat Sokağı Yatırımı

5-78