AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile parti yönetiminin başlattığı değişim sürecinde birçok il ve ilçe başkanının istifasının isteneceği iddia edildi.

Milletvekili Ahlatcı; “Tarihin En Karanlık Gecelerinden Biri Olan 15 Temmuz'da Türk Milleti Olarak Destan Yazdık” Milletvekili Ahlatcı; “Tarihin En Karanlık Gecelerinden Biri Olan 15 Temmuz'da Türk Milleti Olarak Destan Yazdık”

Teşkilatlardaki yenilenme sürecinin kongreye kadar tamamlaması hedefleniyor. Ulusal bir medya kuruluşunun haberine Göre, Yerel seçimlerde beklediği sonucu alamayan AK Parti’nin teşkilatlardan başlayan değişim süreci önümüzdeki günlerde hız kazanacak.

AK Parti yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile kongre takvimi ile ilgili alternatifli formüller hazırlamıştı.

Kongrenin 2025 yılı içinde yapılmasının daha doğru olacağı sonucuna varılmış, ancak bu süre içinde il ve ilçe başkanlarından başlayarak değişim sürecinin başlatılması kararlaştırılmıştı.

AK Parti yönetiminin, değişimin tabandan tavana doğru ilerlemesinin teşkilatları canlı tutacağı görüşünü savunduğu iddia edildi.

Muhabir: Haber Merkezi