Osman Samsunlu, Çorum Basın Derneği Başkanı Erkan Karaca’yı ziyaret etti.

CHP Çorum Belediye Başkan Adayının belirlenmesinin ardından Çorum Basın Derneği’ne teşekkür ziyaretinde bulunan Samsunlu, kişilerin değil, partinin çıkarlarının önemli olduğunu vurguladı.

Ziyarette Çorum Basın Derneği yönetim kademesinde yer alan Güngör Atak, Yusuf Çınar, Nihat Karalar ve Ahmet Temelci hazır bulundu.

Belediye ve Valilikten Ortak Bayramlaşma Belediye ve Valilikten Ortak Bayramlaşma

Osman Samsunlu, CHP’den belediye başkan aday adaylığı döneminde halk ve seçmen arasında köprü kuran, önemli bir kamu hizmeti gören bütün basın mensuplarına teşekkür etti. Kendi aday adaylığı döneminde de tarafsız, ilkeli ve objektif davranan basın mensuplarının önemine değinen Samsunlu, Çorum basının gücünü bir kez daha gördüklerini dile getirdi.

“ADAYLIK SÜRECİNDE MUTLAKA DOĞRU ADAYLA YOLA ÇIKILMALI”

Gerek il genel meclisi, gerek belediye meclisi, gerek belediye başkanlığı, gerekse muhtarlık gibi 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilenlerin kamuoyunda karşılığının olup olmadığının önemine de değinen Samsunlu, adaylık sürecinde de mutlaka partinin doğru adaylarla yola çıkması gerektiğini belirtti.

“PARTİ İÇİNDEKİ UYUŞMAZLIKLAR CHP’YE MAL EDİLMEMELİ”

Parti içindeki uyuşmazlıkların, çıkar, menfaat ve koltuk kavgalarının CHP’ye mal edilmemesi gerektiğinin altını çizen Samsunlu, bunun en çok partiye zarar verdiğini ifade ederek şahsi hırsların partinin önüne geçmemesi gerektiğini aktardı.

“BÜTÜN ADAYLAR ÖNCE PARTİM SONRA ŞAHSIM DEMELİ”

Adaylık sürecinde belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclisi adaylarının kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmekten vazgeçerek, “önce partim, sonra şahsım” demesinin büyük önem arz ettiğini açıklayan Samsunlu, bütün adayların kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmemesi gerektiğini söyledi.

Editör: Leblebi Tv