Edinilen bilgiye göre, Buharaevler Mahallesi Slimkent villa konutları inşaatlarında çalışan inşaat işçileri çalıştıkları esnada pitbull cinsi bir köpeğin inşaata girdiğini gördü.

İşçiler ilk başta yasaklı olarak bilenen köpeğe yaklaşmayı denedi ancak başarılı olamayınca, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve Çorum Belediyesi’ne ait ekipler sevk edildi. İnşaata kaçan pitbul cinsi köpek, belediye görevlileri tarafından yakalanarak, barınağa götürüldü.

Oğuzlar’da Çıkan Yangında 10 Dekar Ağaçlık Alan Zarar Gördü Oğuzlar’da Çıkan Yangında 10 Dekar Ağaçlık Alan Zarar Gördü

14

İnşaatta çalışan Ferhat Çatal isimli işçi, “İşe geldiğimizde burada bir putbull gördük. Bize saldırıyor. Tasması falan var. Burada çalışmamız gerekirken onun yüzünden şurada çalıştık. Sabahtan beri bu saate kadar buraya giremedik. Buraya yaklaşamadık. Orada bekliyordu ekip arkadaşları görünce buraya geçti. Belediyeye haber verdik. Belediye polise haber vermemizi istedi. Sonra polis geldi. Barınaktan geldiler. Sabah aradık. Demin tekrar aradık.” Dedi.

Kazım Karakuş isimli işçi ise, “Hayvana yaklaşır gibi olduk hırlar gibi oldu. Ondan sonra hiçbir şekilde yaklaşamadık” şeklinde açıklamalarda bulundu.