AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, yayınladığı kandil mesajında, “ Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın ilahini mesajını iyi anlamak gerekmektedir” dedi.

Oğuzhan Kaya yayınladığı mesajında:

“İlahi vahyin en son tebliğ edicisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı, alemlere rahmet Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimiz ‘in doğum yıldönümü olan Mevlit Kandil’ ini bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğu içindeyiz.

Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum; sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz ahlâkını özümsemek, ona duyulan sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırlardır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlit Kandili olarak kutlanmaktadır.

Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan örnek bir hayat süren Peygamber Efendimiz, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü bizzat kendi yaşantısında insanlığa göstermiştir.” İfadelerini kullandı.

“ADİL VE DÜRÜST YAŞAM MÜCADELESİ SÜRDÜRMEK ZORUNDAYIZ”

Bugün, dünyanın birçok yerinde devam eden savaş ve çatışmaların, akan kan ve gözyaşlarının sona ermesi, ancak O’ nu örnek alınması ile mümkün olunacağına vurgu yapan Milletvekili Kaya, “ Bunun için kendi ailemizden ve çevremizden başlamak üzere hoşgörülü, adil ve dürüst bir yaşam sürmemiz ve sürdürmemiz gerekmektedir. Zira mümin, yürüdüğü yollar bile kendisinden incinmeyen insandır.

Kurban Payları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı Kurban Payları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı

Bu duygu ve düşüncelerle, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz’ in (s.a.v) doğum yıldönümü olan Mevlit Kandili’ nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Çorumlu hemşerilerimiz olmak üzere Milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili’ ni kutluyorum”dedi.

Editör: Ahmet Temelci