Yılmaz ve Kaya, verdikleri ifade sonrası bugün Çorum Adliyesi'nde Çorum Cumhuriyet Savcısı’nın karşısına çıktılar.

Sokak Köpeği Toplamayan Belediye Başkanına Üç Yıla Kadar Hapis! Sokak Köpeği Toplamayan Belediye Başkanına Üç Yıla Kadar Hapis!

Yılmaz ve Kaya’nın burada ifadeleri alındıktan sonra savcı, her iki gazeteci hakkında adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verirken, her ayın biri ile on beşinde karakola imza şartı getirdi. Gazeteciler Elvan Yılmaz ve Halil İbrahim Kaya’nın ayrıca cep telefonlarına el konuldu.

AHMET ÖZDEL: BASIN OLMAZSA BAŞIMIZA NELER GELİR

Gazeteci Elvan Yılmaz’ın avukatı, Çorum Barosu Avukatlarından Ahmet Özdel, duruşma sonunda Halil İbrahim Kaya’nın avukatı Derya Öztekin’in de hazır bulunduğu Çorum Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, AK Parti Çorum Mİlletvekili Yusuf Ahlatcı, internet medya aracılığı ile yapılan haberleri santaj niteliği taşıdığını iddia ederek 2 gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirterek,“ Gazetecilik bir kamu mesleğidir, toplumun çıkarlarına hizmet eder. Toplum duymak istediklerini ve duymak istemediklerini gazetecilerden öğrenir. Haberi beğenmemek doğaldır. Ama asla haber yaptı diye, santaj demek doğru değildir. Adalet herkes lazımdır. Bugün burada mağdur olanlarında adaleti vardır, şikayetçi olanında adaleti vardır. Adalete herkesin ihtiyacı vardır, Basın olmazsa başımıza neler gelir onuda biliyoruz” dedi.

YILMAZ VE KAYA’DAN ÖZTEKİN VE ÖZDEL’E TEŞEKKÜR

Gazeteciler Elvan Yılmaz ve Halil İbrahim Kaya , gözaltına alındıklarından itibaren yanlarından hiç ayrılmayan ve kendilerine destek veren, Çorum Barosu avukatları  Derya Öztekin ve Ahmet Özdel’e teşekkür ettiler.

Editör: Ahmet Temelci