Ömer Derindere Fen Lisesi, 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Ankara’ya Uzay ve Havacılık konulu teknik gezi düzenledi.

Başkan Gelgör, Hac Vazifesini Yerine Getirmek Üzere Kutsal Topraklara Gidiyor Başkan Gelgör, Hac Vazifesini Yerine Getirmek Üzere Kutsal Topraklara Gidiyor

Öğrenciler, bu teknik gezi ile Türk Havacılık Uzay Sanayisi özgün ürünlerini yakından inceleme fırsatı buldu. Gezide öğrenciler, helikopter, uçak, İHA, uzay sistemleri ve hava aracı yapısallarına ait stantları ziyaret ederek, Türk Havacılık Sanayisi ürünlerinin uçuş gösterisini izledi. İlk savaş uçağımız olan KAAN’ı üreten ve Türkiye’nin en büyük havacılık projelerini gerçekleştiren mühendislerle tanışma ve onlara soru sorma imkânı yakalayan öğrenciler, havacılık ve uzay alanlarında hazırlanmış deneyim alanlarını inceledi.

Okul Müdürü Mustafa Yıldırım, “Okulda yaptığımız meslek tanıtımlarının yanı sıra bu araştırma gezisi ile Türkiye’nin askeri ve savunma alanında öncü projelerinde çalışan mühendislerinden detaylı bilgi aldık ayrıca geleceği inşa edecek önemli mesleklerden olan mühendislik mesleğini öğrencilere yakından tanıtma, keşfettirme ve yol gösterme fırsatı bulduk” dedi.      

Editör: Leblebi Tv