AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay’ın saldırıya uğradığı olaya ilişkin durumun tek tanığı Ertan Doyran konuya açıklık getirdi.

AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay’ın bazı köy muhtarları ve şahıslarla yaşadığı darp olayının tanığı AK Parti önceki dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Doyran, 1 yıl önce yaşanan olaya sosyal medya hesabından açıklık getirdi.

Olayın tek tanığı Ertan Doyran, olay yerinden kaçmadığını, sadece polis noktasına kadar gidip, polis olmadığını görünce tekrar olay yerine geldiğini ifade ederek, olayın kart yüzünden yaşandığına dair herhangi bir kelime duymadığını ifade etti.

Konuyla hiçbir ilgisi olmadığı halde birdenbire olayın içerisine çekildiğini dile getiren Doyran, kendisinin ve ailesinin çok fazla bir şekilde yıpratıldığını açıklayarak, “Tarafların kendi aralarındaki bu olaylarda şahsımın şahitlik etme fikri bile sorulmadan adli işleme tabi tutulmuş bulunmaktayım” dedi.

Ertan Doyran, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olay hakkında şu ifadelere yer verdi:

“UĞRADIĞIMIZ FİZİKİ SALDIRI HAKKINDA BİRÇOK SORU, ELEŞTİRİ VE HAKSIZ SUÇLAMALARA MARUZ KALMAKTAYIM”

Malum olunduğu üzere bundan tam 1 yıl önce talihsiz bir şekilde şahit olduğum, istemeden de olsa olayların içine çekilmiş olduğum, tamamen iyi niyet çerçevesinde ve doğru olanı dile getirmekle kendimi şartlandırmış olduğum bir olay hakkında çevremden gelen yoğun soru ve eleştirilere cevap vermek adına bu mecradan tekrar açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Resmi Plakalı Araç’da Hatalı Park Ederse! Resmi Plakalı Araç’da Hatalı Park Ederse!

Geçtiğimiz dönem yönetiminde bulunduğum AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay ile gece saatlerinde uğradığımız fiziki saldırı hakkında bir çok soru, eleştiri ve haksız suçlamalara maruz kalmaktayım.

Mahkeme salonunda ifade ettiğim gibi olayın olduğu gece yaya şekilde Valilik binası arka sokağında yürürken yanımıza yaklaşan bir araçtan aşağıya inen tanımadığım şahıs, ilk önce Murat beye doğru yönelip, “benim kuzenime neden mesaj attın” diyerek sonrasında yüzüne tokat atmasıyla başlayan olayı ayırmak için şahısların arasına girdim ve olayı durdurmak istedim. Sonrasında arkamdan kim olduğunu bilmediğim şahıslar bana da fiili saldırıda bulunmuştur. Malum bu tür olaylar çok hızlı ve kontrolsüz gelişmektedir ve detayları takip etmesi de imkansızdır. Bana yapılan saldırıyı daha sonra orada gördüğüm Fatih Yılmaz engellemiş olup, beni olay yerinden uzaklaştırmak istemiştir. Daha sonra da benim ısrarım üzerine olayın başlangıç yerinden başka bir yere giden tarafları ayırması ve olayı bitirmesi için şahısların olduğu yere gitmesi konusunda ikna ettiğim Fatih Yılmaz, tarafların yanına gitmiştir. Bu esnada ben de Valilik binası etrafında polis noktasına kadar gidip polis olmadığı için tekrar olay yerine geri dönmüşümdür. Yani söylenildiği gibi bırakıp kaçma gibi bir durum söz konusu değildir.

Tekrar olay yerine geldiğimde taraflardan birkaçı olay yerinden uzaklaşmış, Murat beyin yanında sadece Fatih Yılmaz ve Zeki Oral’ın olduğunu gördüm. Olayın başladığı esnada ve sonrasında tekrar olay yerine geldiğimde olayda olan şahıslardan hiç birinden yardım kartı isteme gibi bir söz duymadım. Ağır küfürlerin çoğunlukta olduğu olayda “bizler de bu partiye hizmet ediyoruz, biz neden dışlanıyoruz” gibi sözleri de duymuşumdur. Benim şahit olduğum anlarda herhangi bir şahıstan kart isteme, “kart ver” gibi cümleler duymadım. Daha sonra olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştığım Murat Günay’dan bunlar kart yüzünden oluyor gibi cümleler duydum sadece.

Bu olayda şahsım taraflardan şikayetçi olmamıştır. Bu olay yüzünden şahsım ve ailem çok fazlaca ithama maruz kalmış, hiç bir alakam yokken olayların merkezinde kalmışımdır. Tarafların kendi aralarındaki bu olaylarda şahsımın şahitlik etme fikri bile sorulmadan adli işleme tabi tutulmuş bulunmaktayım. Konu ile alakalı yeteri kadar yıpratıldığımı belirtmek isterim.

Çevremdeki şahıslara bu konuyla alakalı şahsımı daha fazla rahatsız etmemeleri konusunda ricada bulunmaktayım. Saygılarımla…” dedi.

Editör: Leblebi Tv