Oğuzlar’da 2023-2024 eğitim öğretim yılının 1. dönem karne dağıtım töreni Oğuzlar İlkokulu, Oğuzlar Cevizli BSİO’da gerçekleşti. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olmak ve onlara çeşitli uyarılarda bulunmak üzere Oğuzlar protokolü de karne dağıtım töreninde hazır bulundu.

Oğuzlar Kaymakam V. Muhammed Turan, Oğuzlar belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb.Kd.Bçvş. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri V. Osman Esat Çelik, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, belediye başkan yardımcısı Hasan Çoçak, ilçe milli eğitim şube müdürü Hikmet Dikimen ve okul müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı karne dağıtım töreninde protokol üyeleri sınıf sınıf dolaştı. Kaymakam V. Muhammed Turan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı. Öğrencilere tatili iyi değerlendirmelerini, çok okumalarını, dinlenmeyi ve eğlenmeyi de ihmal etmemelerini, sınava hazırlanan öğrencilere de hazır hale gelmek için düzenli çalışmalarını tavsiyesinde bulundu. “Sizler kitaplarla dost olup, severek okuyunuz. Sizlerin yetişmesinde fedakarca emek harcayan tüm öğretmenlerimizi kutluyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.” Dedi.

Oğuzlar ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu Oğuzlar’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere Oğuzlar protokolü ile birlikte bugün karnelerini dağıtarak yarıyıl tatiline çıkaracaklarını, Karne notları ne olursa olsun öğrencilerin tatili hak ettiklerini, onlara yapıcı ve yaklaşımcı tavırlar içinde olunmasını bildirdi.

Oğuzlar belediye başkanı Muzaffer Yıldırım öğrencilere tatil hediyesi dağıttı. Karne dağıtımı sırasında öğrencilere başarı dileklerini ileten Başkan Yıldırım “hepinizi tebrik ediyorum. Sizler geleceğimizin teminatı ülkemizin yarınlarının umutlarısınız. Bütün arkadaşlarımdan çok çalışmalarını bekliyorum. Bizlerden sonra ilçemize sizler hizmet edeceksiniz. Başarılarının devamı diliyor, iyi tatiller.” dedi.

Oğuzlar İlkokulunda karne dağıtım töreni sonrası Oğuzlar Kaymakam V. Muhammed Turan, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu ve Şube müdürü Hikmet Dikimen ile beraber Oğuzlar Cevizli BSİO okuluna geçerek öğrencilere çeşitli hediyelerle karnelerini dağıttı.

Oğuzlar Kaymakam V. Muhammed Turan Kayı köyünde bulunan güçlendirme inşaatını gezerek incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgiler aldı.

Oğuzlar'da Çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkusu Oğuzlar'da Çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkusu

2-226