23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programının ilk bölümü 100. yıl parkında gerçekleşen çelenk sunma programıyla başladı. İlçe milli eğitim müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına konulmasının ardından tören, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile devam etti.

Çelenk sunma programını ilkokul öğrencileri makam ziyaretleri ile makam koltuğunu temsili olarak devraldı. Makam ziyaretleri kapsamında öğrenciler Oğuzlar kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

İkinci bölüm olan İlçe Kutlama Programında Oğuzlar İlkokulu bahçesinde çocukların protokol ve misafirler karşısında anlamlı, coşkulu ve kıpır kıpır eğlendikleri bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı gerçekleştirildi.

Öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin hazırladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Protokol Kutlama Programı’na, Oğuzlar Kaymakam V. Muhammed Turan, Oğuzlar Belediye Başkanı Mustafa Cebeci, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb.Kd.Bçvş. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri V. Osman Esat Çelik, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, daire amirleri, ilçe milli eğitim şube müdürü Hikmet Dikimen, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri,  Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, yaptığı açılış konuşmasında “23 Nisan bizim için öylesine bir tarih değildir. 23 Nisan, Cumhuriyetimizin temelini oluşturan önemli bir gündür. Türk milleti geçmişinde olduğu gibi bugün de kendi egemenliğini korumak için gerek sınırları içinde gerekse de sınırları dışında mücadelesini vermektedir; vermeye devam edecektir. Asıl olan öğrencilerin mutluluğu olup, donanımlı yetişecek çocuklar milletimizi ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir.” dedi. Sözlerinde Kayı İlkokulu ile Oğuzlar İlkokulu öğrenci, öğretmen ve tüm çalışanlarına teşekkür etti.

İlçe kutlama programında anasınıfı minik öğrencilerinin hazırladığı ve sahnelediği gösteriler büyüklerini aratmadı. Farklı sınıf öğrenci gruplarının hazırladığı birbirinden güzel Gösteriler. Yarışmalar, Şarkılar, Şiirler İlçe Protokol mensupları ve seyirciler tarafından büyük beğeni kazandı ve çok eğlenceli geçti.

Ceviz Üreticileri Zirai Dondan Tedirgin Ceviz Üreticileri Zirai Dondan Tedirgin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen 23 Nisan konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere kaymakam ve Belediye başkanı tarafından ödüllerin dağıtıldığı programda kaymakam ve protokol toplu resim çektirdi.

İlçe Kaymakam V. Muhammed Turan ve diğer İlçe Protokol mensupları programın bitiminde Kayı İlkokulu ile Oğuzlar ilkokulunun tüm çalışanlarını ve öğrencilerini tek tek tebrik etti.

İlçe protokolü ve öğrenci velilerinin ilgi gösterip geniş katılımlım sağlandığı program misafirlere yapılan ikramlarla sona erdi.

0-66