Milletvekili Oğuzhan Kaya, yayınladığı mesajında; “Cumhuriyet Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir. Bu eserin 100’üncü yılını görmenin gururunu millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. İstiklal Savaşımızda, atalarımızın mücadelesine ilham kaynağı olan özgürlük ve bağımsızlık ruhu, milletimizin iradesini esaret altına almak ve ülkemizi parçalamak isteyen güçlere ve onların işbirlikçilerine karşı bugün de en önemli gücümüzdür.  Bir asırlık Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne, bölünmez vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına sahip olduk, bu ruhu tüm benliğimizde hissetmeye ve daha nice 100 yıllar yaşatmaya-yaşamaya devam edeceğiz.

Çorum Filistin’e Destek İçin Yürüyecek Çorum Filistin’e Destek İçin Yürüyecek

“ÜLKEMİZİ DÜNYANIN LİDER ÜLKELERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRMEK ZORUNDAYIZ”

Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el ve gönül birliği halinde çalışmak bu cennet misali ülkeyi bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’ üncü yıldönümü vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu devleti ve güzel vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hepimize kutlu olsun.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.