Ulukavak mahallesi Muhtar Adayı Yasin Alabay, kapı kapı gezerek hem vatandaşlarla bir araya geliyor hem de projeleri hakkında bilgiler aktarıyor.

31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerinde kentin en büyük mahallelerinden birisi olan Ulukavak Mahallesi için yola çıkan Yasin Alabay, sokak sokak, kapı kapı gezerek mahalle sakinlerine yapacağı projeleri anlatıyor. Kendisine destek veren kalabalık bir gurupla çalışmalarını yürüten Yasin Alabay, “Ulukavak’ta değişim zamanı, ne başka bir ilden, ne de başka bir köyden, ben kendi mahallemizin öz evladıyım”” diyerek, değişim için mahalle sakinlerinden destek istedi.

Musa Açır Son Yolculuğuna Uğurlandı Musa Açır Son Yolculuğuna Uğurlandı

İŞTE MUHTAR ADAYI YASİN ALABAY’IN PROJELERİ:   

- Çocuklarımızın eğitim gördükleri okullarda temiz ve hijyen ortamların oluşturulması ve eksiklerin giderilmesi

- Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için başta belediye olmak üzere resmi kurumlarla işbirliği içerisinde olacağız.

- Muhtarlığımıza gelen resmi belgelerin bekletilmeden teslimatının tarafımızca sağlanması veya telefonla ulaşılarak bilgilendirilmesi gerçekleştirilecek.

- Mahallemize ihtiyaç duyulan caddelere kasis çalışması yapılacak.

- Mahallemizi ilgilendiren tüm gelişme ve haberlerin sosyal medya kanalları ile paylaşım yapılarak sizlere duyurulacak.

- Mahallemizde yardımlaşma ve dayanışma çalışması organize edilecek.

- Kendi aramızda oluşturacağımız gönüllü genç arkadaşlarımızla taşıma vb. gibi durumlarda yardıma koşulacak.

- Yardımların hakkaniyetli dağıtılması sağlanacak.

- Gelen yardımların muhtarlık önünde izdihama neden olacak şekilde değil de, randevu sistemiyle dağıtılması yapılacak.

- Çatalhavuz 26. Sokak’ta bulunan Pazartesi Pazarı ve 23 Nisan Ortaokulu güzergahı arasında olan dere yatağının üzerinin kapatılıp, koşu yolu ve ağaçlandırma yapılması sağlanacak.

- Yazıçarşı ve Halk Eğitim Merkezi civarında polis kontrol noktası kurulması hususunda yetkililerle görüşülüp gerekli girişimlerde bulunulacak.

- Korku saçan metruk binaların mal sahibi ve yetkili kurumlarla görüşülüp yıktırılması ve gerekirse otopark olarak kullandırılması sağlanacak.

35fdb48a-5f18-4a88-80e6-3ab9ebd31288

- Kısacası ben ve benimle yola çıkan arkadaşlar mahallemizin tüm sorun ve ihtiyaçlarını bilecek ve bu ihtiyaç ve sorunların giderilmesi için canla başla mücadele verecek.