Çorum İl Milli Eğitim Spor Kulübü sporcuları ve aynı zamanda Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Enes Yasin Kalender 662.Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Minik Bir Boyda 7 tur geçerek şampiyon oldu.

Çorum İl Milli Eğitim Spor Kulübü 12-15 Haziran 2023 tarihleri arasında Sivas'ta gerçekleştirilen Okul Sporları Gençler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda, takım halinde Türkiye Şampiyonu olurken Yıldız Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 4'üncüsü oldu.

2-238

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Çorum Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Yusuf Mert Dalgıç ve Mustafa Arslan danışman öğretmen Mehmet Fidan rehberliğinde hazırladıkları biyoloji alanında "MEYVE SİNEKLERİ İLE BİYOMİMETİK MÜCADELE" projesi, 14.883 proje arasından Türkiye birincilik ödülünü kazandı.

Vali Dağlı, “Türk Jandarmasının Görev Anlayışı Her Türlü Takdirin Üzerindedir” Vali Dağlı, “Türk Jandarmasının Görev Anlayışı Her Türlü Takdirin Üzerindedir”

TEKNOFEST 2023 Liseler Arası EC Elektrikli Araç Yarışması’nda TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ÇOROBOT takımı 51 finalist takım arasında sekincilik derecesi elde ederek ayrıca Görsel Tasarım Ödülü kazandı.

Teknofest 2023 Sanayide Digital Teknolojiler Yarışması Temel Kategoride Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi “Leblebiler” robotik takımı Jüri Özel Ödülü kazandı.

Teknofest 2023 İnsansız Hava Araçları Yarışması Lise kategorisinde Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi “ÇFL Havacılık” takımı Türkiye Finallerine kalan 2500 takım arasından on altıncı oldu.

Çorum Bilim ve Sanat Merkezi danışman öğretmen ve öğrencileri, 6.Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliğinde Dünya dördüncüsü, Buca IMSEF Enerji ve Mühendislik Yarışmasında Dünya birincisi olarak birçok başarıya imza atıldı.

3-48

Editör: Leblebi Tv