MHP Çorum Merkez İlçe Başkanlığı’nın 14. olağan kongresi, dün yapıldı. Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen kongreye, MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum Şube Başkanı Orhan Tosik, parti yöneticileri ile partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan heyeti belirlendi. Daha sonra önceki yönetimin faaliyet raporu ibra edildi.

Ardından parti yöneticileri birer konuşma yaptı.

Veli Aylar Mazbatasını Aldı Veli Aylar Mazbatasını Aldı

Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut başkan Reşit Büzkaya’nın aday olmadığı kongrede tek aday olan Ahmet Kurtbaş, Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.

MHP Merkez İlçe Başkanlığının yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

“Ahmet Şahinbaş, Ali Rıza Dirici, Celal Karasu, Dursun Ceylan, Erdal Beker, Fatih Alaca, Hakan Seyrek, Hakan Hışır, İshap Kepçeli, Kamil Yiğit, Lütfi Tekin, Mehmet Tuncay, Mevlüt Demirparmak, Mustafa Yılmaz, Mustafa Karaman, Nihat Furkan Karaman, Onur Karamanlı, Orhan Gazi Aksungur, Ömer Faruk Karakaş, Şükrü Demiray, Yusuf Solak, Zekeriya Babaoğlu.” (Zehra Özdemir)