YSK, MHP'nin Çorum'un Uğurludağ ilçesinde belediye başkanlığı seçimlerinde oyların yeniden sayılmasına ilişkin karara yapılan itirazları görüştü. 

Kurul, MHP’nin talebini yerinde görmeyerek reddetti.

YSK’nin talebi reddetmesinden sonra ilçede olaylar çıktı. İlçede olayların büyümesi üzerine çevik kuvvet ekipleri ve tomalar sevk edildi.

Olaylarla ilgili olarak MHP Çorum İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak’ta ilçeye gitti.

MHP İl Başkanı Çıplak şu ifadeleri kullandı:

İskilip’te Uçurtma Şenliği İskilip’te Uçurtma Şenliği

“Oyların sayımında bir itirazımız var. Arkadaşlarımızla bir arbede olmuş, biz de arkadaşlarımızla sükunet içerisinde bu işi aynı akraba aynı şeyde olması için çaba gösteriyoruz. Yalnız, burada hukuken ilçe seçim kuruluna başvurduk red oldu. İl Seçim Kuruluna başvurduk red oldu. Ankara’da seçim kuruluna başvurduk. Bunun neticesinde bekliyoruz. Oradan da red gelirse, olağanüstü başvurusunu yapacağız. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bütün hukuki haklarımızı Uğurludağ nezdinde arayacağız. Vatandaşlarımızın hepsini bireysel davranmamaları huşunda uyardık. Bundan sonraki süreci MHP İl Başkanlığı olarak Milletvekilimiz Vahit Kayrıcı Bey Ankara’dan takip ediyor. Bizler de buradan takip ediyoruz. Burada hukuki haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Arkadaşlarımızın bir mağduriyeti var. Bu mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda da sonuna kadar da arkadaşlarımızın arkasında olacağız.”