Araç filosunda 1 adet bulunan itfaiye aracının arızalı olması ve olası bir yangın durumunda müdahalede bulunulamayacağı için yeni itfaiye aracı belediyemiz bünyesine katılana kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçici olarak tahsis edilen itfaiye aracı kullanılacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkanımız Hamit Dereli, “Kargı Belediye Başkanlığı seçimini 44 yıl sonra Kargı halkımızın takdiri ile kazandım. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren belediyemizin mali yapısına ve eksikliklerine odaklandık. Bu süreçte itfaiye aracımızın da arızalı olduğunu tespit ettik.

Bu sorunu partimizin çalışkan milletvekili Sayın Mehmet Tahtasız’a ilettim. Konuyu dikkatle dinleyen Sayın Milletvekilimiz Ankara’da girişimlerde bulunarak bu önemli sorunumuzun kısa sürede çözülmesinde büyük katkı sağladı.

Belediyeler Birliğinden Başkanlığımıza hibe itfaiye aracı gelene kadar, Belediyemize emanet olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye aracı tahsisi yapılmıştır.

Büyükelçi Bağcı'dan Dodurga Belediye Başkanı Çetinkaya'ya ziyaret Büyükelçi Bağcı'dan Dodurga Belediye Başkanı Çetinkaya'ya ziyaret

İlçemizin itfaiye aracı sorununa çözüm üreten başta Genel Başkanımız Özgür Özel olmak üzere, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Zeybek, Çorum Milletvekilimiz Mehmet Tahtasız ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a desteklerinden dolayı Kargı halkı adına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlçemizin refahı ve kalkınması için yeni dönemde dayanışmayı daha da büyüteceğimizi bilmenizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Haber Merkezi