Çorum Müzelerindeki 229 Eser Güney Kore’de Sergilenecek Çorum Müzelerindeki 229 Eser Güney Kore’de Sergilenecek

Çorum Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2024 yılı Mayıs ayı olağan toplantısı 26 Nisan 2024 Cuma günü saat 09:30'da Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda Birlik Tüzüğünün 10. ve 11.maddesi gereğince Birlik Meclisi Başkanlık Divanı ile ihtisas komisyonlarının oluşturulması ve Birlik Encümen Üyelerinin belirlenmesine ilişkin gündem maddelerini görüşülerek karara bağlandı.

Çorum Vali Yardımcısı Tamer Orhan başkanlığında yapılan toplantıya merkez il genel meclisi üyeleri ve merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

Birlik Encümen Üyeliği için İl Genel Meclisi üyelerinden 2 ve merkez köy muhtarları arasından ise 2 üye olmak üzere 4 üyenin belirlenmesi için seçim yapıldı.  

Seçimlerde merkeze bağlı 200 köyün muhtarı ve 7 merkez İl genel meclis üyesi oy kullandı.

Öte yandan köy muhtarları arasından 2 üyenin seçileceği encümen üyeliği için Sinan Ergen, Muammer Kanbur, Salih Biçer, Hacı Koca önerilirken İl Genel Meclis üyeleri arasından 2 üyenin seçileceği encümen üyeliği için Veli Uysal, Meryem Demir ve Muhammed Fatih Temur önerildi.

Seçimler öncesi konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Muhammed Fatih Temur, Muhtarlarla birlikte çalışma vurgusu yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimlerde Muhammed Fatih Temur, Veli Uysal, Hacı Koca ve Sinan Ergen seçilerek yeni dönemin KÖYDES üyeleri oldu.