Türkiye Değişim Partisi Çorum İl Başkanı İsmail Koparan da CHP Genel Merkezi’ndeki heyette hazır bulundu.

Onur Civan Asaleten İl Başkanı Oldu Onur Civan Asaleten İl Başkanı Oldu

Türkiye’de bundan sonra mevcut iktidara karşı muhalefetin bir arada olması gerektiğini söyleyen İsmail Koparan Türkiye’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde öncelikli olarak yerel yönetimlerde iktidar olmayı hedeflediklerini ve hemen ardından önümüzdeki seçimlere çok ciddi bir şekilde hazırlanacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongrelerinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten İsmail Koparan Eylülün onundan sonra ilk kontrollerin başlayacağını ve hemen ardından büyük kurultayın yapılacağını belirtti. Şu aşamadan sonra partinin bir üyesi olarak çalışmalarına aynı hızda devam edeceğini meselenin bireysel menfaat değil ülke çıkarları olduğunu belirten koparan tüm partilileri Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında mücadeleye çağırdı.

Değişim talebinde bulunanlar için ise şu anda aktif olarak devam eden kongre sürecini hatırlatan koparan, Türkiye’nin en demokratik Partisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ve aday olmak isteyen tüm partilerin aday olabileceğini özellikle kadınların ve gençlerin bu partide artık daha fazla söz sahibi olmasını belirtti. Değişimin kongre takviminin açıklamasıyla zaten başladığını aktaran Koparan, herkes CHP’deki bu demokratik hakkını sonuna kadar kullanabilir.” dedi.

8d5314eb-6a67-477a-8bab-b3445af53433241

Editör: Leblebi Tv